پزشکی, تغذیه, مطالب علمی

بهترین راهکارها برای دختردار شدن که خوب است بدانید!

دختردارشدن تصویر نوزاد دختر

دختردار شدن یا پسردار شدن برای برخی خانواده‌ها مهم است، برخی از زوجین تمایل زیادی به فرزند پسر داشته و برخی از آن‌ها نیز علاقه شدیدی به دختردار شدن دارند. در این بین والدینی هم هستند که جنسیت برایشان مهم نبوده و بیشتر به سالم بودن کودکشان اهمیت می‌دهند. اما با کمی نگاه ریزبینانه‌تر می‌توان متوجه شد که این والدین هم در درونیات خود به یکی از این دو جنس ( دختر یا پسر بودن فرزندشان) علاقه‌ی بیشتری دارند.

بسیاری از والدین امروزی تمایل شدیدی به دختردار شدن دارند. به همین دلیل به دنبال راه‌هایی برای دختر شدن جنین خود هستند. باید دانست که عوامل بسیاری در تشکیل یک جنین با جنسیت دختر تاثیر گذار است. زمانی که همه این عوامل دست به دست هم می‌دهند، می‌توانند راه را برای دختردار شدن شما هموار کنند. در صورتی که در مورد این عوامل اطلاعات درستی در دست داشته باشید بهتر می‌توانید این موضوع را مدیریت کنید. گروه ماماسلامت در این مقاله به نکاتی اشاره کرده‌اند که شما را با نتیجه ایده آل رو به رو خواهد کرد.

 

چگونه جنسیت جنین دختر می‌شود؟

 

در صورتی که واژن حالت اسیدی پیدا کند، اسپرم‌های Y (پسر) بعد از ورود به رحم باید از بین بروند و تنها اسپرم‌های حاوی جنسیت دختر باقی بمانند. خانم‌ها باید به این نکته توجه کنند که در زمان لقـاح باید به ارگــاسم نرسند. ارگــاسم باعث افزایش ترشحـات قلیایی سلــول می‌شود. اگـر محیط واژن حالت قلیایی پیدا کند و حــالت اسیدی خود را از دست بدهد، این محیط، محیط مناسبی برای حـرکت اسپرم های حاوی جنسیت پسر در رحم خانم‎‌ها می‌شود و شانس دختر شدن جنین کاهش پیدا خواهد کرد. زوجین باید حتما در زمان نزدیکی به این نکته بسیار توجه کنند.

اگر بخواهیم به صورت کلی مطرح کنیم، برخی از غذاهایی که باعث دختردارشدن زوج‌ها می‌شود از این قبیل می‌باشند:

  • زوجین باید تقریبا غذاهای کم نمک مصرف کنند.
  • باید از لبنیات بسیار زیادی در رژیم غذایی خود استفاده کنند.
  • در زمان نزدیکی و تشکیل لقاح باید واژن را با سرکه بشویند.
  • غذاهایی که شانس دختر شدن جنین را افزایش می دهد!

 

شستشوی واژن برای اسیدی کردن محیط

یکی از راه‌ها این است که قبل ‌از بارداری، برای افزایش شانس دختر شدن جنین، واژن با یک مایع اسیدی شستشو شود. برای مثال برای شستشوی واژن می‌توانید از آب لیمو استفاده کنید. به این صورت که یک قاشق مربا خوری آب لیمو را در یک لیوان آب حل کنید. برای این‌که از این روش نتیجه بگیرید، بهتر است به مدت ۵ تا ۶ ماه قبل‌ از بارداری به طور متناوب از این روش استفاده کنید.

 

برای کسب اطلاعات بیشتر از مقاله تعیین جنسیت جنین چیست؟ چگونه در جنسیت جنین تأثیر بگذاریم؟ در وبلاگ ماماسلامت بازدید نمایید.

 

 

دختردار شدن تصویر مادر و دختر در حال بازی

 

مواد غذایی مصرفی برای دختردار شدن 

 

روش‌های طبیعی، تنها فقط برای تحقق هدف شما کافی نیستند، غذاهایی که مصرف می‌کنید نیز روی دختردار شدن شما تاثیر گذار هستند.

1.تخم مرغ که کلسیم بالا و اسیدیته است:

مصرف مرتب تخم مرغ که منبع غنی از کلسیم است و به خاطر اسیدی بودن، PH واژن را افزایش می‌دهد و مانع عبور اسپرم Y می‌شوند.

2.برگ سبز سبزیجات که دارای مواد مغذی است :

این برگ‌ها دارای مواد مغذی و ویتامین هستند، و برای زنده ماندن اسپرم X مناسب. است. بروکلی منبع غنی از کلسیم، مگنزیوم، همچنین ویتامین A ،C ،K  است.

3.توت‌ها PH واژن را منظم می‌کنند:

انواع توت‌ها از جمله کرن بری، تمشک، توت فرنگی به دختر شدن جنین کمک می‌کنند و محیط واژن را اسیدی نگه می‌دارند. این ماده‌‌های خوراکی کالری پایینی دارند که طبق یک تئوری، کالری پایین، احتمال دختردارشدن را افزایش می‌دهد. از کمپوت توت‌ها اجتناب کنید، که سرشار از شکر هستند، قند مصنوعی قند خون را بالا می‌برد و ابتلا به دیابت را نیز افزایش می‌دهد.

4.تمامی غلات منبع غنی مگنزیوم و سلنیم هستند:

مگنزیوم و سلنیم سیستم دفاعی بدن را بهبود می‌بخشند، استخوان بندی را محکم می‌کنند، و شانس دختردارشدن را افزایش می‌دهند. مصرف روزانه مگنزیوم برای زنان، 310 میلی گرم است اما اگر خواهان دختر هستید، 400 میلی گرم روزانه مصرف کنید؛ بعضی از غلات ،شامل؛ برنج قهوه ای، نان جو، بلغور و جو هستند.

5.لوبیا سرشار از مگنزیوم و فیبر است:

انواع مختلف لوبیا، مثل: لوبیا قرمز، سیاه، سویا به دلیل داشتن مگنزیوم و فیبر به دختر شدن جنین کمک می‌کنند.

6.شیر دارای کلسیم و لاکتیک اسید است:

سه ماه قبل از تخمک گذاری شیر مصرف کنید.شیر سرشار از کلسیم است، لاکتیک اسید دارد و PH آن نزدیک به 6.5 است و محیط واژن را اسیدی می‌کند که برای اسپرم X مفید است. البته توجه داشته باشید روزانه بیشتر از 3 لیوان مصرف نکنید، زیرا موجب رفلکس معده می‌شود، ولی برای مصرف بیشتر می‌توانید ماست را جایگزین آن کنید.

7.سالمون، سرشار از پروتئین و ویتامین است:

سالمون سرشار از پروتئین، ویتامین D، و فتی اسید است و محیط واژن را اسیدی می‌کند. توجه داشته باشید سالمون دودی مقدار زیادی نمک دارد، از آن اجتناب کنید. برای اینکه سالمون خوش طعم بشود، آن را با پنیر بسته بندی کنید. همچنین می‌توانید از ترکیبات بالا سالاد تهیه کنید و مصرف کنید.

8.دانه‌ها و مغزها، دارای مواد مغذی هستند:

تخم کدو، آفتابگردان، بادام، کنجد سرشار از مگنزیوم و کلسیم هستند و برای اسپرم X مفید هستند. برای تاثیر بیشتر از بادام بریزیلی استفاده کنید که دارای فولیک اسید است و محیط واژن را اسیدی می‌کند.

9. انجیر منبع کلروژنیک اسید است:

انجیر سرشار از کلروژنیک اسید و ویتامین K ،A ،B و E است و محیط واژن را اسیدی می‌کند. توجه داشته باشید مصرف انجیر زیاد، قند خون را بالا می‌برد.

10. شکلات میزان اسید واژن را بالا می‌برد:

شکلات نیز، حالت اسیدی دارد و برای محیط واژن مناسب است. شکلات تلخ را به جای شکلات شیری استفاده کنید.

 

برای مطالعه بیشتر پیشنهاد می‌کنیم مقاله تغذیه قبل از بارداری! بهترین رژیم غذایی قبل از بارداری در وبلاگ ماماسلامت را مورد بازدید خود قرار دهید.

 

دختردار شدن مواد غذایی مناسب برای دختر شدن جنین

 

11. سیب مصرف نکنید:

مصرف یک سیب روزانه شما را از دکتر دور نگه می‌دارد، اما مصرف سیب، شانس دختر شدن جنین را کاهش می‌دهد. میزان اسید سیب پایین است و محیط را برای اسپرم Y مهیا می‌کند.

12.موز کمتری مصرف کنید:

موز، شامل ویتامین و مواد مغذی، و به خصوص پتاسیم است که محیط واژن را قلیایی می‌کند و برای اسپرم X مناسب نیست.

13.از نوشیدنی‌ها و غذاهای قلیایی اجتناب کنید:

اگر خواهاندختردار شدن هستید، از مصرف نوشیدنی و غذای قلیایی باید اجتناب کنید، آب شیشه‌ای و چای گیاهی قلیایی هستند.

14. رژیم نمک پایین و کلسیم بالا:

با داشتن رژیمی که نمک پایین و کلسیم بالایی دارد جنسیت فرزند خود را حتی قبل از تخمک گذاری می‌توان مشخص کرد. از مواد گوشتی کم نمک، پنیر آبی، غذاهای پروسس شده، و زیتون برای دختر شدن جنین استفاده کنید و مصرف نمک را کاهش دهید.

 

رژیم غذایی مردان برای دختردار شدن

 

توصیه می‌شود که پدران برای دختردار شدن بیشتر مواد غذایی قلیایی مانند سبزیجات، میوه‌ها، شیر و چای بخورند. از طرفی مصرف مکمل‌های ویتامین دی و کلسیم نیز موثر است.

 

چه کسانی نباید از رژیم غذایی برای دختردار شدن استفاده نمایند؟

 

افراد مبتلا به بیماری‌های زیر نباید رژیم غذایی دختردار شدن را رعایت نمایند:

  • اختلالات عصبی
  • بالا بودن کلسیم خون
  • نارسایی‌های کلیوی

روش‌های زیادی برای تعیین جنسیت جنین وجود دارد، اما مناسب‌ترین روش بر اساس شرایط هر فرد و سلامتی او انتخاب می‌شود. برای این کار حتما با متخصص زنان و زایمان مشورت کنید تا دچار مشکل نشوید.

 

برای مطالعه بیشتر از مقاله بهترین و جامع ترین روش‌های تست بارداری در خانه در وبلاگ ماماسلامت بازدید نمایید.

 

مصرف مکمل‌های لازم برای دختر شدن جنین

 

علاوه بر رژیم غذایی، مصرف مکمل‌ها نیز می‌تواند سطح اسیدیته را در واژن شما افزایش دهند. اما توصیه می‌شود قبل از این‌که آن‌ها را امتحان کنید حتما با پزشک‌تان مشورت کنید.

 

۱. مکمل کلسیم و منیزیم

هرچه مواد معدنی را بیش‌تر مصرف کنید، شانس دختردار شدن شما هم بیش‌تر است. مواد معدنی، به خصوص کلسیم و منیزیم، یک محیط اسیدی را فراهم می‌کنند تا اسپرم ماده تخمک را بارورکند.

 

۲. مکمل کرن بری

ثابت شده ‌است که این مکمل سطح PH را کاهش می‌دهد. شما می‌توانید آب کرن بری شیرین نشده یا عصاره‌ی استاندارد کرن بری را برای ایجاد یک محیط اسیدی بنوشید.

 

تاثیر سن بر روی دختردار شدن والدین

 

سن، یکی دیگر از عواملی است که بر روی ایجاد جنین دارای جنسیت دختر تاثیر زیادی می‌گذارد. هر چه که سن والدین بیشتر باشد، احتمال دختر دار شدن آن‌ها نیز افزایش خواهد یافت. این موضوع را می‌توان از دو جهت مورد بررسی قرار داد.

زنانی در سنین بالاتر قرار می‌گیرند از نظر فیزیولوژیکی ترشحات داخل رحمیشان به سمت اسیدی بودن پیش می‌رود. همچنین زمانی که مردان در سنین بالاتری اقدام به فرزندار شدن می‌کنند احتمال اینکه فرزند آن‌ها دختر باشد بیشتر خواهد بود.

این موضوع به دلیل کاهش تعداد اسپرم‌ها اتفاق می‌افتد. به همین دلیل است که محیط بدن در سنین بالا ( چه برای زنان و چه برای مردان) آماده‌ی تولد یک فرزند دختر می‌باشد.

 

زمان مقاربت و تاثیر فصل‌ها بر دختر شدن جنین

 

یکی دیگر از توصیه‌های طب سنتی برای دختردار شدن این است که در فصل زمستان برای بارداری اقدام کنید و فراموش نکنید که مقاربت زن و شوهر در فصل بهار شانس پسردار شدن را زیادتر می‌کند.

 

مطالعه مقاله علت بروز کمردرد بارداری چیست؟ در وبلاگ ماماسلامت را نیز به شما پیشنهاد می‌کنیم.

 

موقعیت‌های مختلف جنسی برای دختردار شدن

 

استفاده از موقعیت‌های جنسی عمیق برای داشتن دختر بچه مناسب نیست، زیرا این نوع موقعیت‌های جنسی می‌تواند کروموزوم Y را در گردن رحم نگه داشته و نفوذ آن را به عمق بدن مادر محدود کند. پس موقعیت سطحی در رابطه جنسی، بهترین موقعیت برای دختردار شدن است، زیرا اسپرم در نزدیکی ناحیه گردنی ذخیره نشده و کروموزوم X به سمت محیط اسیدی رحم جذب خواهد شد که در این شرایط، احتمالاً جنین داخل رحم شما دختر خواهد بود.

 

دختردار شدن تصویر نوزاد دختر با تاج گل

 

داشتن رابطه جنسی مکرر برای دختردار شدن

طبق روش‌های شاتل و ولان، رابطه جنسی اغلب باید در موقعیت سطحی انجام گیرد. داشتن فعالیت جنسی پس از دوره‌های قاعدگی دو تا سه روز قبل از انجام عمل تخمک گذاری، احتمال به دنیا آمدن دختر بچه را در زوجین به میزان قابل‌ توجهی افزایش می‌دهد.

 

داشتن رابطه بدون ارگاسم راهی دختر شدن جنین

هرچند طبق نظر محققان، نتایج علمی معتبری در این زمینه وجود ندارد، اما برخی نظریه‌ها ادعا دارند که اجتناب از رسیدن زنان به ارگاسم می‌تواند سبب به دنیا آمدن نوزادان دختر شود. فرایند ارگاسم حالت قلیایی را در بدن زنان افزایش داده و حرکت اسپرم مردانه حاوی کروموزوم X را به سمت تخمک آسان‌تر می‌کند؛ بنابراین، بدون رسیدن زنان به حالت ارگاسم، کروموزوم پسرانه شانس کم‌تری برای زنده ماندن خواهد داشت.

برای داشتن یک دختر، نیازی نیست که در هنگام رابطه جنسی به اوج لذت جنسی برسید. در واقع، می توان ادعا کرد که رسیدن به اوج لذت جنسی، محیط واژن زنان را قلیایی کرده و اسپرم دختر را که از این محیط متنفر است، به سادگی از بین خواهد برد.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *