کاپ قاعدگی

فیلـتر

نمایش دادن همه 13 نتیجه

کاپ قاعدگی یکی از محصولات بهداشتی در دوران پریودی است که این روزها بیشتر از قبل مورد استقبال قرار گرفته است. کاپ قاعدگی با نام های فنجان قاعدگی و کاپ پریود هم شناخته می‌شود.

همواره یکی از نگرانی‌های بزرگ خانم‌ها در هر ماه با نزدیک شدن به روزهای پریود بهداشت در این دوره است، اینکه از چه محصول بهداشتی استفاده کنند که این روزها را راحت‌تر سپری کنند.

استفاده از نوار بهداشتی یک ‌بار مصرف، نوار بهداشتی قابل شستشو، تامپون و خرید کاپ قاعدگی از جمله پر مصرف‌ترین محصولات جلوگیری از نشت خونریزی پریودی روی لباس به ‌شمار می‌روند. اما هنوز بسیاری از گروه‌ها بر سر استفاده و عدم استفاده یک محصول یعنی کاپ قاعدگی اختلاف ‌نظر زیادی دارند.

صحبت از کاپ قاعدگی از زمانی که به‌ عنوان محصول جایگزین تامپون و سازگار با محیط ‌زیست تولید شد، به وجود آمده است. کاپ در ظاهر قرار است با حذف مصرف تامپون و پد، جلوی ایجاد زباله و آلودگی بیشتر را بگیرد.

کاپ قاعدگی کاپ قرمز و سبز

کاپ قاعدگی چیست؟

کاپ قاعدگی نوعی محصول بهداشتی زنان و قابل استفاده مجدد است. این کاپ کوچک و انعطاف پذیر به شکل قیف است که از لاستیک یا سیلیکون ساخته شده است که برای گرفتن و جمع کردن خون قاعدگی در واژن مورد استفاده قرار می‌گیرد. خرید و استفاده از کاپ قاعدگی می‌تواند خون بیشتری نسبت به تامپون و نوار بهداشتی در خود جای دهد و بسته به جریان میزان خونریزی می تواند تا ۱۲ ساعت از فنجان استفاده کرد. به دلیل قرار گرفتن کامل کاپ داخل واژن، استفاده و خرید کاپ قاعدگی برای بانوانی که مجبورند ساعات طولانی بیرون از خانه فعالیت کنند، بسیار راحت‌تر و بهتر خواهد بود.

کاپ قاعدگی نقاشی کیف نگه دارنده کاپ

نحوه استفاده از کاپ قاعدگی

پیش از اینکه قاعدگی و خونریزی شروع شود، کاپ را مانند یک تامپون بدون اپلیکاتور وارد واژن کنید. اگر کاپ قاعدگی درست در جای خود قرار بگیرد، نباید آن را احساس کنید. نصب کاپ شبیه به گذاشتن حلقه ضدبارداری در واژن است. با چرخاندن جزئی کاپ داخل واژن، کاسه آن باز شده و به دیواره‌های واژن می‌چسبد. از این‌ پس خون وارد کاپ می‌شود و به بیرون از واژن نشت نمی‌کند.

استفاده از کاپ قاعدگی، به دو بخش ورود و خروج کاپ تقسیم می‌شود. در تمام مراحل استفاده از کاپ قاعدگی رعایت نظافت اهمیت بسیار بالایی دارد.

در زمان وارد یا خارج کردن کاپ قاعدگی آرامش خود را حفظ کنید، داشتن استرس می‌تواند باعث انقباض عضلات شده و استفاده از کاپ را مشکل می‌کند. برای وارد و خارج کردن کاپ قاعدگی سه حالت پیشنهاد می‌شود:

 • حرکت اسکوات( خم شده روی زانوها)
 • ایستاده
 • یک پا بالاتر از سطح زمین روی یک تکیه گاه

به خاطر داشته باشید، وقتی برای اولین بار کاپ قاعدگی را استفاده می کنید، ممکن است احساس ناراحتی کنید. اما کمی چرب کردن آن می تواند به راحت‌تر کردن این فرآیند کمک کند. قرار دادن کاپ قاعدگی خیس به درون واژن بسیار راحت تر است.

کاپ قاعدگی جعبه کاپ و کاپ های رنگی

قرار دادن کاپ قاعدگی در واژن

اگر قرار دادن تامپون در واژن را بلد باشید، قرار دادن کاپ قاعد‌گی نسبتا آسان است. برای استفاده از کاپ فقط این مراحل را دنبال کنید:

 1. دست‌های خود را کاملا بشویید.
 2. روی لبه کاپ آب یا ژل لوبریکانت بمالید.
 3. کاپ را محکم از وسط تا کنید و آن را در یک دست بگیرید و همچنین لبه آن رو به بالا باشد.
 4. کاپ را لبه بالا، وارد واژن خود کنید، مانند یک تامپون بدون اپلیکاتور. باید در چند سانتی ‌متری زیر دهانه رحم شما قرار گیرد.
 5. هنگامی که کاپ در واژن شما قرار گرفت، آن را بچرخانید. با این کار کاپ قاعد‌گی در واژن شما باز می‌شود و مانند یک قیف جلوی نشتی خون پریودی را می‌گیرد.

چه زمانی کاپ قاعدگی خود را بیرون بیاورید؟

بسته به اینکه جریان خونتان زیاد است یا خیر، می توانید ۶ تا ۱۲ ساعت از کاپ قاعدگی استفاده کنید. این بدان معناست که فنجان برای استفاده در طول شب هم بسیار موثر است. همیشه باید کاپ قاعدگی خود را با رسیدن به زمان ۱۲ ساعت بیرون بیاورید. اگر قبل از آن پر شد، برای جلوگیری از نشتی باید آن را زودتر از موعد تخلیه کنید.

کاپ قاعدگی تاکردن کاپ

از چه سنی می توان از کاپ قاعدگی استفاده کرد؟

کاپ قاعدگی معمولا در دو اندازه کوچک و بزرگ موجود است. اگر زیر ۳۰ سال سن دارید، باید از کاپ‌های با اندازه کوچک‌تر استفاده کنید.

اگر سن شما بیش از ۳۰ سال یا دوره‌های قاعدگی شما سنگین، یا زایمان طبیعی داشته‌اید، کاپ‌های با اندازه بزرگ‌تر برای شما ایده‌آل هستند.

اگر قبلا از تامپون استفاده نکرده باشید، ممکن است در ابتدا استفاده از کاپ قاعدگی برای‌تان ناراحت کننده باشد. با این حال با تکنیک صحیح و کمی تمرین، می‌توانید نحوه استفاده صحیح از کاپ قاعدگی را بیاموزید.

نکات مراقبتی استفاده از کاپ قاعدگی

 • هنگام استفاده از کاپ قاعدگی قابل استفاده مجدد، باید قبل از قرار دادن مجدد در واژن شسته و تمیز شوند.
 • کاپ قاعدگی شما باید حداقل ۲ بار در روز خالی شود.
 • با خرید کاپ قاعدگی قابل استفاده مجدد، به دلیل دوام بالا و با مراقبت صحیح و مناسب می‌توان از ۶ ماه تا ۱۰ سال مورد استفاده قرار بگیرند.
 • کاپ‌های یکبار مصرف را پس از برداشتن و استفاده حتما دور بیندازید.

کاپ قاعدگی جعبه و بسته بندی کاپ

درد و صدمات جزئی کاپ قاعدگی

از عوارض کاپ قاعدگی صدمات ناشی از آن است. قرار دادن هر شی در واژن می‌تواند باعث درد یا آسیب‌های کوچک شود. اگر فردی ناخن‌های بلندی داشته باشد یا از کاپی خیلی بزرگ استفاده کند، احتمال بیشتری دارد که این مشکلات را تجربه کند. محققان بیان می‌کنند که این درد می‌تواند به دلیل تفاوت در آناتومی یا قرار گرفتن کاپ قاعدگی در موقعیت نادرست باشد.

نحوه استفاده صحیح کاپ قاعدگی برای دوری از عوارض آن

اگر کاپ قاعدگی را به درستی در واژن خود قرار دهید، حضور آن را احساس نمی‌کنید. همچنین به شما این امکان را می‌دهد که فعالیت‌های معمول خود را بدون افتادن کاپ انجام دهید.

به طور معمول، شما می‌توانید ۶ تا ۱۲ ساعت بدون نگرانی به خاطر نشتی از کاپ قاعدگی استفاده کنید. اگر جریان خون طبیعی را تجربه می‌کنید، حتی می‌توانید یک شب کامل از آن استفاده کنید. با این حال، شما باید کاپ قاعدگی را بدون تجاوز از علامت ۱۲ ساعته بردارید.

کاپ قاعدگی صورتی کوچک

مزایای استفاده از کاپ قاعدگی

شما با خرید کاپ قاعدگی، هیچ وقت پشیمان نمی‌شوید زیرا مزایای کاپ قاعدگی به قدری زیاد هستند که تا خودتان استفاده نکنید متوجه تمام آن‌ها نمی‌شوید. مهم‌ترین مزایای استفاده از کاپ قاعدگی انتخاب شده‌اند:

با خرید کاپ‌ قاعدگی، دوستدار محیط زیست باشید.

به دلیل این که این محصولات یکبار مصرف نیستند، شما می‌توانید برای مدت زیادی از آن‌ها استفاده کنید. این مزیت دقیقا مقابل استفاده از محصولات دیگری مانند نوار بهداشتی و تامپون است، با استفاده از کاپ قاعدگی میزان ضایعاتی که به طبیعت وارد می‌شوند به طرز چشمگیری کاهش پیدا می‌کند.

کاپ‌ قاعدگی می‌توانند خون بیش‌تری را در خود نگه دارند.

در هنگام استفاده از نوار بهداشتی یا تامپون شما مجبور هستید هر دو ساعت یک ‌بار پد بهداشتی خود را عوض کنید تا از نشت خون جلوگیری شود. اما درباره خرید و استفاده کاپ‌ قاعدگی باید بدانید، ظرفیت آن‌ها زیاد است. این وسایل می‌توانند حدود ۲۵ تا ۵۰ گرم جریان قاعدگی را در خود حفظ کنند.

اگر کاپ قاعدگی را درست قرار داده باشید، باید بتوانید بدون افتادن آن حرکت کنید، بپرید، بنشینید، بایستید و سایر فعالیت‌های روزمره را انجام دهید. اگر در گذاشتن کاپ قاعدگی مشکل دارید، با پزشک زنان خود مشورت کنید.

کاپ‌ قاعدگی شما را از سندروم شوک سمی دور نگه می‌دارند.

استفاده از تامپون می‌تواند شما را در معرض ابتلا به سندرم شوک سمی قرار دهد. اما خرید کاپ قاعدگی شما را از این خطر دور نگه می‌دارد، زیرا با استفاده از این وسیله خون دیگر جذب نمی‌شود و در تماس با بدن قرار نمی‌گیرد.

خرید کاپ قاعدگی مقرون به صرفه است.

استفاده از نوار بهداشتی باعث می‌شود شما مدام و در هر دوره، مجبور به خرید و صرف هزینه باشید، هزینه‌ای که به طور سالیانه هم افزایش پیدا می‌کند. اما با خرید کاپ قاعدگی تنها یک بار هزینه می‌کنید و تا چندین سال ایمن هستید البته لازم است بدانید که هزینه اولیه خرید کاپ قاعدگی از پدهای بهداشتی و سایر محصولات بالاتر است.

امکان برقراری رابطه جنسی با کاپ‌ قاعدگی

استفاده از کاپ قاعدگی و جمع آوری خون باعث می‌شود که افراد بتوانند در زمان قاعدگی، روتین رابطه جنسی خود را حفظ کنند، با استفاده از این وسیله در حین رابطه جنسی نه تنها مانعی احساس نمی‌کنید بلکه دیگر نگران نشت جریان قاعدگی نیز نخواهید بود.

کاپ قاعدگی با دستگاه داخل رحمی یا آیودی منافاتی ندارد.

مهم‌ترین نکته و مزیتی که راجع‌ به کاپ وجود دارد قابلیت استفاده همزمان آن با دستگاه آیودی است، بنابراین اگر شما از کسانی هستید که برای جلوگیری از بارداری از این دستگاه استفاده می‌کنید، می‌توانید با مشورت پزشک زنان زایمان خود از کاپ نیز استفاده نمایید.

کاپ قاعدگی

نشتی

یک از مهم‌ترین مشکلات کاپ قاعدگی نشت خون است. مانند هر محصول قاعدگی دیگر، کاپ‌ قاعدگی ممکن است در حین استفاده نشت کنند. اگر کاپ پر باشد یا خوب جا نگیرد، احتمال نشتی بیشتر است.

تخلیه منظم و استفاده از مواردی که به خوبی جا می‌شود، احتمال نشتی را کاهش می‌دهد. یک کاپ قاعدگی که به خوبی جا می‌گیرد باعث ایجاد مهر و موم در اطراف دیواره واژن می‌شود و در طول روز حرکت زیادی نخواهد داشت.

انتخاب سایز کاپ قاعدگی

اصلی‌ترین مساله  در انتخاب و خرید کاپ قاعدگی، تشخیص سایز مناسب است. برای انتخاب سایز کاپ قاعدگی باید موارد زیر را مد نظر داشته باشیم.

 • سن
 • حجم خونریزی
 • تجربه بارداری و زایمان(زایمان طبیعی)
 • قدرت عضلات کف لگن
 • سبک زندگی و ورزش
 • طول کانال واژینال و موقعیت دهانه رحم
 • ظرفیت کاپ
 • استحکام و انعطاف کاپ

برای انتخاب و خرید کاپ قاعدگی با سایز مناسب باید به دو فاکتور مهم در کاپ توجه کرد قطر دهانه کاپ قاعدگی باید متناسب با بدن شخص انتخاب شود تا ورود و خروج کاپ به راحتی انجام شود.

کاپ قاعدگی اندازه گیری سایز کاپ

سایز مناسب کاپ را چطور انتخاب کنیم؟

طبیعتا اگر واژن بلندی دارید بهتر است از کاپ‌هایی که طول بیشتری دارند استفاده کنید. اگر از مدل‌های کوتاه‌تر استفاده کنید مشکل حادی پیش نمی‌آید، اما موقع خارج کردن کمی سخت خواهد بود. برای انتخاب سایز مناسب می‌توانید به ترتیب زیر عمل کنید.

سرویکس یا دهانه‌ رحم در بخش پایینی رحم است که در نهایت به واژن می‌رسد و دارای طول 2 تا 3 سانتی‌متر است. اما قسمت خارجی سرویکس که بالاترین جای واژن است با انگشت قابل لمس است. با لمس آن می‌توانیم بفهمیم که چه قدر پایین یا بالاست و در نتیجه طول واژن بلند، کوتاه یا معمولی مشخص شود.

در حالت ایستاده قرار گرفته و یک پای خود را روی صندلی قرار دهید. انگشت خود را شسته و درون واژن کنید. اگر هنگامی که انگشت سرویکس را لمس می‌کند یک بند از انگشت داخل واژن باشد، یعنی واژن کوتاهی دارید و سرویکس نیز در پایین‌ترین مقدار ممکن قرار دارد.

اگر دو انگشت داخل واژن باشد، یعنی واژن متوسط دارید. اگر هم سه انگشت در داخل قرار دارد یا اینکه نوک انگشت شما سرویکس را لمس نمی‌کند به این معنی است که واژن بلندی دارید.

فراموش نکنید که، جای سرویکس الزاما ثابت نیست. در زمان پریود در پایین‌ترین سطح خودش قرار می‌گیرد و در زمان تخمک‌گذاری(که معمولا وسط سیکل است) در بالاترین، بازترین و نرم‌ترین بخش قرار دارد. در حالت خوابیده نیز بالاتر است تا اینکه در حالت ایستاده باشید. از همه مهم‌تر اینکه حین سکس جای سرویکس تغییر می‌کند.

اگر سرویکس پایین باشد باید از انواع کوتاه‌تر استفاده کنید. طبیعی است که در این صورت اگر کاپ بلند باشد غیر قابل استفاده است. پس اگر سرویکس بالا یا متوسط دارید، انتخاب‌های بیشتری دارید و با خیال راحت‌تری خرید می‌کنید.

 ارتفاع کاپ

ارتفاع کاپ قاعدگی باید طوری انتخاب شود که کاپ در فاصله مناسبی از دهانه رحم قرار بگیرد و از دهانه خارجی واژن هم فاصله مناسبی داشته باشد. این ارتفاع باید با توجه به طول کانال واژن انتخاب شود.

کانال واژن یک کانال عضلانی است که بین ۸ تا ۱۰ سانتی متر طول دارد. برای اندازه گیری طول کانال واژینال می‌توانید از پزشک خود کمک بگیرید یا با معاینه شخصی به صورت حدودی طول کانال را محاسبه کنید.

نکته‌ مهم:  بارداری باعث تغییر در اندام تناسلی، محل دهانه رحم، قدرت عضلات کف لگن و حتی تغییر در میزان خونریزی می‌شود. پس داشتن تجربه باروری و زایمان طبیعی نیز در انتخاب کاپ قاعدگی تاثیر گذار است.

قبل از انتخاب سایز و خرید کاپ قاعدگی با پزشک خود مشورت کنید و حتما از راهنمایی های پشتیبان فروش برند انتخابی خود به خوبی استفاده کنید.

کاپ قاعدگی

نحوه شستشو و ضد عفونی کردن کاپ قاعدگی

 • بعد از خارج کردن کاپ از واژن ابتدا با آب سرد بشویید و اگر نیاز به شستشو بیشتر داشت می‌توانید با آب گرم و با استفاده از شوینده‌های غیر معطر کاپ قاعدگی را بشویید.
 • اگر برای مدت طولانی بیرون از خانه هستید بهتر است دستمال و یک کاپ اضافه دیگر هم همراه خود داشته باشید تا در صورت لزوم آن را تعویض کنید.
 • بعد از اتمام دوره قاعدگی کاپ را به مدت ۵ تا ۱۰ دقیقه در آب جوش بگذارید و سپس خشک کنید. (حواستان باشد کاپ به بدنه ظرف برخورد نداشته باشد).

نکته: به جای قرار دادن در آب جوش می‌توانید در محلول سرکه و آب کاپ را قرار دهید و سپس آبکشی کنید.

واکنش‌های آلرژیک به کاپ قاعدگی

آلرژی ناشی از جنس کاپ از دیگر عوارض استفاده از کاپ قاعدگی است. بسیاری از کاپ‌ها از مواد بدون لاتکس ساخته شده‌اند.

این مورد آن‌ها را به گزینه‌ای عالی برای زنان مبتلا به آلرژی به لاتکس تبدیل می‌کند. با این حال، در برخی از زنان مواد لاستیکی و سیلیکونی می‌توانند باعث واکنش‌های آلرژیک شوند که احتمال دارد بسیار دردناک و ناراحت‌ کننده باشد.

آیا خرید کاپ قاعدگی برای تمام بانوان مناسب است؟

با وجود مزایای فراوان، ممکن است برای همه مناسب نباشد. در صورتی که:

 • از یک دستگاه داخل رحمی برای کنترل بارداری استفاده کنید.
 • سابقه ابتلا به سندرم شوک سمی (TSS) داشته‌ باشید.
 • عفونت واژن داشته باشد.
 • به لاستیک یا لاتکس حساسیت داشته باشید.
 • اخیرا تحت عمل جراحی، زایمان یا سقط جنین قرار گرفته باشید.

کاپ قاعدگی

چگونه محصول بهداشتی زنانه مناسب خود را انتخاب کنیم؟

برای بسیاری از زنان، استفاده و خرید کاپ قاعدگی بی فایده است. قبل از اینکه به خرید کاپ قاعدگی اقدام کنید، مطمئن شوید که در یک محصول بهداشتی زنانه به چه چیزی نیاز دارید.

 آیا خرید کاپ قاعدگی برای شما هزینه کمتری خواهد داشت؟

– آیا استفاده از آن راحت‌تر است؟

– آیا می‌خواهید در دوران قاعدگی رابطه جنسی داشته باشید؟

اگر پاسخ شما به این سوالات مثبت است، پس خرید کاپ قاعدگی برای شما مناسب است. اما اگر هنوز مطمئن نیستید، با متخصص زنان در مورد گزینه‌های خود و اینکه کدام محصول قاعدگی ممکن است برای شما بهترین کار را داشته باشد، صحبت کنید.

قیمت کاپ قاعدگی

خوب است بدانید که کاپ‌های قاعدگی در سایزهای مختلف تولید می‌شوند و بسته به شرکت تولید کننده، و سایز کاپ قاعدگی به طور متوسط در رنج قیمتی ۲۵۰ الی ۵۵۰ هزار تومان به فروش می‌رسند.

با در نظر گرفتن هزینه پدهای بهداشتی و تامپون مصرف شده در طول یکسال و آسیبی که این مدل پدها برای محیط زیست دارند، هزینه و مبلغی که برای خرید کاپ قاعدگی و استفاده از آن برای متوسط ۵ الی ۷ سال می‌پردازید، کاملا مقرون به صرفه است.

استحکام کاپ قاعدگی چقدر اهمیت دارد؟

کاپ‌ها درجه‌های مختلفی از استحکام را دارند. بعضی از سیلیکون‌های خیلی نرم درست شده‌اند که انعطاف بالایی داشته و راحت خم و تا می‌شوند. بعضی دیگر معمولی بوده و بعضی خیلی سفت و محکم‌اند. حال باید بر اساس شرایط و شناختی که از واژن خود دارید، گزینه مناسب را انتخاب کنید. دو نظریه در این خصوص وجود دارد.

اگر ورزشکار هستید و عضلات واژن قوی دارید باید از کاپ نرم استفاده کنید. در صورت داشتن سن بالا و زایمان‌های متعدد هم باید از کاپ سفت‌تر استفاده کنید. گروه‌های دیگر می‌توانند از نوع معمولی استفاده کنند. این دیدگاه فروشنده‌ها و تولیدکنندگان است.

مقایسه کاپ قاعدگی با نوار بهداشتی

کاپ قاعدگی در مقایسه نوار بهداشتی مزایا و معایبی نیز دارد. در ادامه به تفاوت‌ و نقاط برتری هر کدام خواهیم پرداخت.

مزایای کاپ قاعدگی

جلوگیری از عفونت: به دلیل جمع شدن خون توسط این کاپ، خطر مبتلا شدن به سندروم شوک سمی یا TSS، کاهش می‌یابد. این سندروم اما در استفاده از تامپون یا نوار بهداشتی، محتمل‌تر است.

جمع آوری بیشتر: کاپ پریودی به نسبت سایر عوامل جاذب خون، مقدار خون بیشتری را می‌تواند کنترل کند. که شاید این مقدار، تا 3 برابر بیشتر از نوار بهداشتی باشد.

خلاص شدن از بوی نامطبوع: به دلیل این که این فنجان، درون بدن قرار می‌گیرد و خون را هم در همان جا نگه می‌دارد، بوی نامطبوعی نیز به وجود نخواهد آمد.

بهداشت بیشتر: از آنجایی که جنس کاپ قاعدگی ضدحساسیت، از سیلیکون است و معمولا مواد شیمیایی اضافه‌ای ندارد، به نسبت سایر اقلام که دارای مواد شیمیایی و سفید کننده می‌باشند، بهداشتی تر هستند.

راحتی بیشتر: با این فنجان‌ها به نسبت، راحت‌تر می‌توانید دوش بگیرید و حتی ورزش کنید.

به صرفه از نظر اقتصادی: می‌توانید در دفعات زیادی از این فنجان استفاده کنید و فقط کافی است که خون جمع شده درون کاپ را خالی کرده و دوباره از آن استفاده نمایید. همچنین این مورد، می‌تواند برای محیط زیست هم بهتر باشد، چرا که دیگر اقلام سلولزی آلوده وارد طبیعت نخواهد شد.

مزایای نوار بهداشتی

 • استفاده از نوار بهداشتي آسان است و در دسترس و همچنين احتمال ابتلا به عفونت با مصرف آن بسيار پايين است چون داخل بدن استفاده نمي شود و بيرون واژن قرار دارد.
 • لباس زیر شما همواره خشک و تمیز خواهد بود.
 • استفاده از پدهای روزانه همچنین، مانع از ایجاد عفونت‌های واژن بانوان خواهد شد.
 • بانوان باید در نظر بگیرند که استفاده از انواع پدهای روزانه، مانعی بزرگ در برابر ایجاد بوی نامطبوع واژن خواهد بود.
 • خانم‌های شاغل که ساعات طولانی را در خارج از منزل می‌گذرانند، به‌آسانی امکان تعویض لباس زیر را ندارند. لذا با استفاده از پد بهداشتی، به‌جای تعویض لباس زیر، پد روزانه را به‌راحتی تعویض می‌کنند.
 • با استفاده از پدهای ضد حساسیت، مانعی بزرگ در ایجاد حساسیت پوست در برخورد با لباس‌های زیر نایلونی، ایجاد می‌شود.
 • از مزایای دیگر استفاده از پدهای روزانه، جذب ادرار در زمان بارداری است. خانم‌های عزیز در زمان بارداری به دلیل کوچک شدن مثانه‌شان، کنترل ادرار برایشان سخت خواهد بود. لذا با استفاده از پد روزانه، خانم‌های باردار، دیگر نگران عدم کنترل چکه‌ای ادرار خود نخواهند بود.

کاپ قاعدگی

اطلاعات بیشتر ...