لباس بارداری

فیلـتر

نمایش دادن همه 14 نتیجه

چرا خرید لباس بارداری مهم است؟

خرید لباس بارداری در راحتی شما در حاملگی که یکی از زیباترین دوره های زندگی شماست نقش مهمی دارد. در این دوران، بدن شما دست خوش تغییرات فیزیکی می شود و به خرید لباس بارداری از نوع نرم و لطیف احتیاج دارید. لباس بارداری، لباسی است که در ناحیه شکم گشاد است، چون این شرایط برای شما و همچنین نوزاد بسیار مهم است.

اغلب زنان باردار در گذشته، به جای لباس حاملگی از لباس های قبلی شان برای پوشیدن در این دوران استفاده می کردند و حتی به خرید لباس بارداری فکر هم نمی کردند. چون این احساس را داشتند که در طول بارداری اندامشان به هم می ریزد به ظاهرشان هم کمتر توجه می کردند.

اما امروزه وضع تغییر کرده است، بسیاری از زنان باردار شاغل هستند و روابط اجتماعی دارند و حتی سفر های خارج از کشور می روند و دوست دارند به خرید لباس بارداری بپردازند و لباس حاملگی بپوشند، که هم راحت باشند و هم زیبا و جذاب به نظر برسند. طبیعتا لباس حاملگی مناسبی که مادران امروزی به آن احتیاج دارند نسبت به دوران گذشته بسیار متفاوت است.

خرید لباس بارداری

زمان مناسب برای شروع استفاده و خرید لباس بارداری

واقعیت این است که لازم نیست از روز اولی که جواب بیبی چک Baby Check  یا آزمایش بارداری ‌تان مثبت بود، دنبال خرید لباس بارداری باشید، چون تا بروز تغییرات بدن در این دوره، حداقل یک دوره سه ماهه فرصت دارید.

بنابراین سعی کنید با شروع شدن تغییرات دست به انتخاب و خرید لباس بارداری بزنید، در غیر این صورت ممکن است لباس حاملگی که تهیه می کنید، صرفا مدل لباس بارداری را دارند، اما برای تغییرات بدن شما مناسب نیستند.

گام نخست در شروع خرید لباس بارداری

بنا به اینکه تغییرات جسمانی‌ تان به چه ترتیبی پیش می‌رود، زمان خرید لباس بارداری هم می‌تواند متفاوت باشد. اما موارد زیر معمولا نشانه‌ هایی هستند که به شما می‌گویند، لباس بارداری باید موقتا مهمان کمدتان باشد:

لباس بارداری وقتی دکمه شلوارهای‌تان بعد از غذا به سختی بسته می‌شود، لازم است.

خرید لباس بارداری وقتی بدن‌ تان دچار تورم می‌شود و شکم‌ تان نفخ می‌کند، ضروری است.

خرید لباس بارداری زمانی که شکم دیگر از حالت عادی خارج می‌شود و شروع به بزرگ شدن می‌کند، لازم است.

وقتی دکمه‌ های لباس‌ تان به سختی جفت و جور می‌شود باید لباس حاملگی بخرید.

در بیستمین هفته بارداری معمولا اندازه شکم به طور محسوسی تغییر می‌کند اما ابعاد این تغییر بنا به قد، ساختار و شکل بدن، وزن مادر و… در هر فرد متفاوت خواهد بود. مثلا اگر برای نخستین بار است که باردار می‌شوید، احتمالا شکم‌ تان کمی دیرتر از مادرهای سابقه‌دار (منظور تجربه بارداری دوم و چندم است) بزرگ خواهد شد. به طور کلی، بهتر است در ۱۲ هفته نخست به دنبال خرید لباس بارداری نروید.

انتخاب مناسب برای خرید لباس بارداری

انتخاب و خرید لباس بارداری از اهمیت بالایی برخوردار است. شیک پوشی در دوران بارداری نیز می تواند باعث خوشحالی شود، چرا که باعث افزایش اعتماد به نفس و حس زیبایی در زنان باردار می شود. در اینجا به برخی از بایدها و نباید های مادران باردار هنگام خرید لباس بارداری می پردازیم:

از لباس بارداری روشن و راحت استفاده کنید، از پوشیدن لباس حاملگی که بیش از حد تنگ و چسبان خودداری کنید.

می توانید به خرید لباس بارداری سنتی که مناسب با اندام، استایل و بودجه تان است بپردازید.

لباس حاملگی بپوشید که از شکم تان محافظت کند.

از خرید لباس بارداری ساده استفاده کنید و هر لباسی که حس اعتماد به نفس را در درون تان بیدار می کند را امتحان کنید.

نکته‌های گوناگون خرید لباس بارداری

می توانید با توجه به سبک زندگی، بودجه و… به خرید لباس بارداری و انتخاب آن بپردازید. همچنین می توانید برحسب راهبردهای تخصصی لباس حاملگی را انتخاب کنید. برای مثال اگر در بخشی از شرکت مشغول به کار هستید، بدیهی است که باید ظاهر اداری خود را حفظ کنید، اما هیچ گاه آرامش و راحتی تان را مختل نکنید.

یکی از فاکتور های مهمی که باید در انتخاب و خرید لباس بارداری به آن توجه کنید، میزان راحتی است که در هنگام پوشیدن شان احساس می کنید. در این دوره، بدن تان هر هفته دچار تغییر می شود، پس باید لباس حاملگی را طوری انتخاب کنید که متناسب با رشد شما باشد.

خرید لباس بارداری که فضای مناسبی برای تنفس در اختیار تان می گذارند، بسیار مناسب هستند، مانند شلوار ها و دامن های زیپ دار. پیراهن های بلند بپوشید تا زیپ دامن و یا شلوارتان را بپوشاند.

خرید لباس بارداری مناسب با بودجه

اغلب زنان تمایل دارند درباره وضع ظاهری شان در دوره های مختلف بارداری مطلع باشند، به همین دلیل توصیه شده است که خرید لباس بارداری ای که کیفیت مطلوب دارند در اولیت قرار دهید. انتخاب های زیادی، هم در خرید لباس حاملگی حضوری و هم در خرید لباس بارداری آنلاین( از طریق وب سایت ها ) برای همه اقشار وجود دارد. برخی از آنان را به شما پیشنهاد می دهیم:

تاپ های جلو بسته در دوران بارداری، ساده ترین و ارزان ترین لباس بارداری است که با افزایش وزن تان، بدنتان در آن راحت جای می گیرد.

تاپ های تونیک مانند هم شیک هستند، اما در هنگام خرید لباس بارداری باید به نرمی، راحتی و خنک بودن آن ها توجه کنیم.

لباس بارداری نخی خوب بپوشید، چرا که به عنوان جنس لباس بارداری، نخ بهترین انتخاب است. از لباس حاملگی با رنگ روشن استفاده کنید. برای راحتی تان لباس بارداری بلند دکمه دار بپوشید.

به راحتی در هنگام خرید لباس بارداری توجه کنید!

زمانی که مشغول انتخاب و خرید لباس بارداری هستید، مد، اصلی ترین نقش را ایفا می کند، اما به خاطر داشته باشید که حفظ سلامتی خودتان و فرزندتان در مرحله اول، از هر چیزی مهم تر است. در خرید لباس بارداری خصوصا شلوار، باید گشاد و کشی بودن آن مد نظر باشد و نباید مانع از تحرک کودک بشود و یا جریان خون شکم را متوقف کند.

کمربندهایی که بر روی لباس حاملگی جین بدون زیپ، دامن، شلوار و جین های گشاد وجود دارد، باید به گونه ای باشد که از دور کمرتان محافظت کند.

لباس حاملگی سایز بزرگ استفاده کنید.

لباس بارداری باید فضای کافی برای شکم و سینه را فراهم کنند، زیرا این قسمت های بدن در ماه های آخر بارداری رشد بیشتری پیدا می کنند. هنوز هم زنان بارداری هستند که از لباس بارداری در این دوره استفاده نمی کنند ترجیح می دهند، اگر جزو این دسته اید، یادتان نرود که باید موقع خرید لباس بارداری سایز بزرگ تر از آن چه که به طور معمول استفاده می کردید بخرید. بسته به وزن تان، باید لباس حاملگی سایز بزرگ را برای ماه های آخر بارداری تان خریداری کنید.

خرید لباس بارداری

لباس مناسب برای خانم‌های شاغل باردار

بارداری برای افراد شاغل، نیازمند دقت بیشتر و استفاده از لباس های راحت است، بدون آن که استاندارد ها و عرف لباس آن صنف را، در این دوره زیر پا بگذارند. اکنون به راهنمایی ساده ای می پردازیم که به وسیله ی آن به راحتی می توانید خودتان را برای رفتن به محل کار آماده کنید:

در سه ماهه اول بارداری، می توانید از لباس های عادی تان استفاده کنید.

در ماه های آخر بارداری، باید خرید لباس بارداری ای که سایز شان چند شماره بزرگ تر از لباس های همیشگی تان است استفاده کنید.

از لباس های لطیف و پارچه های نرمی استفاده کنید که امکان تحرک آسان را بهتان بدهد، بدون آن که احساس ناراحتی کنید و اذیت شوید.

پیراهن های گشاد دکمه دار بپوشید، شلوار و دامن تنگ می تواند به شما و کودک تان آسیب بزند. همچنین می توانید از ترکیب تاپ های غیر بارداری و ژاکت استفاده کنید.

 

لباس زیر در بارداری

به علت تغییرات بدن بانوان در زمان بارداری، ممکن از برخی از لباس‌های آنان دیگر مثل سابق برایشان قابل استفاده نباشد. از جمله لباس‌های زیر که به علت بزرگ شدن شکم و بالا رفتن سایز ممکن است دیگر مناسب نباشند. پس بهتر است لباس زیر مخصوص بارداری که متناسب با افزایش حجم شما کشش دارد و منبسط می‌شود تهیه کنید.

لباس زیر بارداری باید از الیاف طبیعی مثل نخ تهیه شده باشند. شورت و لباس زیر اگر از جنس نخ باشد  اجازه رشد باکتری و قارچ را نمی‌دهند و از ایجاد ناراحتی‌های پوستی و بیماری های عفونی در ناحیه تناسلی جلوگیری می‌کنند.

پارچه‌های لباس زیر بارداری دارای کشش اضافی هستند تا با افزایش وزن، در این دوران احساس راحتی کنید و به شما فضای تنفس می‌دهد.

کش کمری لباس زیر بارداری، باید به گونه‌ای باشد که ردی از خود بر کمر ایجاد نکند و بر بخش شکم کوچک‌ترین فشاری نیاید. همچنین برای داشتن آسودگی و آرامش چه در زمان خواب، پیاده‌روی و یا فعالیت‌های روزمره نیاز است نا لباس زیر بارداری را تهیه نمایید.

اطلاعات بیشتر ...