لوازم آرایش بارداری

فیلـتر

نمایش دادن همه 7 نتیجه

از محصولات زیبایی مورد استفاده خانم ها در بارداری لوازم آرایش بارداری است. لوازم آرایش بارداری باید از مواد طبیعی ساخته شده باشد.

 

لوازم آرایش بارداری

 

از چه لوازم آرایش بارداری نمی‌توان در بارداری استفاده کرد؟

لوازم آرایش دوران بارداری اگر از مواد شیمیایی مضر تهیه شده باشد برای مادر و جنین او خطر آفرین است. لوازم آرایش بارداری نباید حاوی رنگ های مصنوعی، طعم دهنده ها، رتینوئیدها و اسید سالیسیلیک باشد زیرا  ممکن است تا حد زیادی به سلامتی شما آسیب برساند.

لوازم آرایش حاملگی  برای خانم هایی که طراوت و زیبایی خود را از دست داده اند بسیار کاربرد دارد. بیشتر لوازم آرایش بارداری فاقد مواد مغذی ضروری برای پوست شما در دوران بارداری هستند. قیمت پایین لوازم آرایش دوران بارداری را جایگزین سلامتی خودتان و فرزندتان نکنید.

کارخانه های تولید لوازم آرایش بارداری با سال ها تحقیق و آزمایش توانسته اند به فرمولاسیون مخصوص برای تولید لوازم آرایش بارداری بر پایه مواد اولیه گیاهی و مواد کم ضرر دست یابند.

مارک و برند لوازم آرایش حاملگی باید در الویت باشد، زیرا استفاده از اجناس تقلبی یا متفرقه و ناشناخته باعث ایجاد حساسیت و نیز آسیب به جنین می شود.

لوازم آرایش دوران بارداری حاوی ویتامین A نباید استفاده کرد زیرا باعث ایجاد نقص مادرزادی نخاعی می شود.

اگر لوازم آرایش حاملگی بر پایه مواد گیاهی ساخته شده و باکیفیت باشند انتخاب خوبی می باشد.

حتما قبل از خرید و انتخاب لوازم آرایش بارداری، به این نکته توجه کنید که لوازم آرایش بارداری تغییرات پوستی در دوران بارداری را  تشدید نکند.از نظر پزشکان استفاده از لوازم آرایش حاملگی برای بانوان باردار به دلیل مواد مضر مانند سرب، جیوه، پاربن و دیگر مواد شیمیایی ممنوع است.

لوازم آرایش بارداری که برای کاشت ناخن استفاده می‌ شوند، ممکن است دارای مواد خطرناکی باشند که شما از آن ها اطلاعی ندارید.

لاک های ناخن از لوازم آرایش بارداری هستند و ترکیباتی به نام تولوئن دارند که اگر توسط خانم های باردار استنشاق شود، ممکن است باعث بروز نقایص رشدی در جنین شود.

اگر فکر می‌کنید به زیبایی سابق نیستید و بارداری، زیبایی شما را تحت تاثیر قرار داده است، باید بدانید که شما در دوران بارداری نیز می‌توانید لوازم آرایش حاملگی را کمی استفاده کنید به شرط اینکه از لوازم آرایش بارداری که پایه گیاهی دارند استفاده کنید. همچنین بهتر است خانم‌ های باردار هنگام خرید لوازم آرایش بارداری دقت کنند که مواد آرایشی فاقد چربی و بدون پارابن باشند.

بسیاری از لوازم آرایش بارداری ساعت های طولانی بر روی پوست و صورت شما قرار دارد. بنابراین استفاده از لوازم آرایش بارداری ارگانیک و بدون سرب کمک شایانی به سلامت شما خواهد کرد.

استفاده از لوازم آرایش حاملگی مرغوب در ماندگاری بالا و تاثیر بالای آرایش دخیل است.

برخی از متخصصان معتقدند که در برخی از لوازم آرایش بارداری مو، مواد شیمیایی موجود است که می‌تواند از طریق پوست سر وارد جریان خون شود و خطرهایی را برای جنین ایجاد کند.

در دوران بارداری تغییرات هورمونی رخ می‌دهد و همین مسئله تعادل میان هورمون‌ های زنانه و مردانه را بهم می‌زند به هم خوردن تعادل هورمون ها یکی از دلایل ایجاد جوش و استفاده از لوازم آرایش دوران بارداری است.

ویژگی لوازم آرایش بارداری چیست؟

اگر مجبور شدید برای درمان پوست در دوران بارداری از لوازم آرایش بارداری استفاده کنید، تا جایی که ممکن است خرید لوازم آرایش بارداری و محصولات گیاهی را انتخاب کنید.

لوازم آرایش بارداری

شما می توانید بدون استفاده از لوازم آرایش بارداری، همچنان جذاب و خیره کننده به نظر برسید.

استفاده از لوازم آرایش حاملگی و مرطوب‌ کننده‌ ها در حاملگی منعی ندارد، ولی اگر برای جلوگیری از خشکی پوست خود در بارداری از لوازم آرایش حاملگی استفاده می‌کنید بهتر است بدانید که خشکی پوست عمقی است و با چرب شدن سطح آن بهبود پیدا نمی‌کند.

هر نوع کرم، لوازم آرایش دوران بارداری و حتی پماد های درمانی پوست می‌توانند به راحتی از طریق منافذ پوست جذب و وارد گردش خون شوند. به همین دلیل اطمینان از ایمن بودن لوازم آرایش دوران بارداری در زمان بارداری بسیار مهم است.

مواد مضر در لوازم آرایش حاملگی

از سرب در تولید بسیاری از لوازم آرایش دوران بارداری، رژ‌ها و حتی دارو های ضد جوش استفاده می‌شود. این ماده می‌تواند اثرات مضر و جبران‌ ناپذیری بر بارداری داشته باشد. بنابراین توصیه می‌شود از هیچ نوع لوازم آرایش حاملگی حاوی سرب در دوران حاملگی استفاده نکنید، زیرا سرب تنها یک نوع از انواع مواد مضر استفاده شده در لوازم آرایش بارداری است.

یک ماده‌ شیمیایی مضر دیگر فتالات است که اغلب در تولید لوازم آرایش بارداری  مثل لاک ‌ها، خوش‌ بوکننده ‌ها، ادکلن‌ ها و اسپری‌ های مورد استفاده‌ مو به کار می‌رود. فتالات می‌تواند باعث مشکلات مادرزادی، بیماری اندومتریوز در زنان و اختلال در غده‌های درون‌ریز شود. همچنین این ماده نقایصی را در دستگاه تناسلی جنین پسر ایجاد می‌کند.

پارابن در بیشتر از دو‌ سوم لوازم آرایش حاملگی و انواع کرم‌ها به عنوان ماده‌ نگه‌ دارنده استفاده می‌شود. از آن جایی که مصرف آن در دوران بارداری برای جنین پسر مشکل ‌ساز است و سلامت وی را تهدید می‌کند، پیشنهاد می‌شود از مصرف لوازم آرایش حاملگی  حاوی پارابن خودداری شود.

لوازم آرایش بارداری خوب و با کیفیت از اهمیت زیادی برخوردار است. در این دوران حساس باید بسیار با احتیاط لوازم آرایش حاملگی خود را انتخاب کنید و در این باره حتما از یک مشاور متخصص نیز راهنمایی بگیرید.

لوازم آرایش بارداری

لوازم آرایش بارداری دارای انواع بسیار مختلف و متنوعی هستند اما انتخاب نوع بی خطر و بی ضرر لوازم آرایش حاملگی در دوران بارداری ممکن است کمی چالش برانگیز باشد، زیرا:

قرار گرفتن در معرض مواد سمی لوازم آرایش حاملگی ممکن است باعث بروز سرطان پوست شود.

مواد شیمیایی سمی موجود در کرم های پوستی ، رژ لب و برق ناخن ها و لوازم آرایش بارداری،  برای مادران باردار بسیار خطرناک است.

عدم ساخت صحیح لوازم آرایش دوران بارداری، ممکن است تا حد زیادی به سلامت مادر آسیب برساند.

بنابراین اگر باردار هستید، قبل از خرید هر گونه لوازم آرایش بارداری، به این موارد توجه کنید:

– در مشخصات مندرج بر روی لوازم آرایش بارداری، به دنبال عباراتی مانند “BPA free” ، “free-aromatic-free”، “no DEA”، “free paraben” و “no fhtlates” باشید.

– به سراغ لوازم آرایش حاملگی ارگانیک بروید. معمولا با این دسته از لوازم آرایش بارداری دچار مشکلی نخواهید شد. اما اگر آلرژی داشته و یا دچار عدم تحمل مواد غذایی هستید، بهتر است لیست کامل تمام عناصر به کار رفته در لوازم آرایش بارداری را بررسی کنید.

لوازم آرایش بارداری

– اگر احیانا جزو کسانی هستید که از هر فرصتی برای امتحان لوازم آرایش بارداری جدید استفاده می کنند، می توانید لوازم آرایش حاملگی ارگانیک گیاهی و فاقد گلوتن را امتحان کنید.

– اگر در رابطه با مواد شیمیایی موجود در لوازم آرایش دوران بارداری اطمینان ندارید، کمی در این زمینه تحقیق کرده و در مورد عوارض جانبی احتمالی لوازم آرایش بارداری با متخصص پوست خود مشورت کنید.

معرفی لوازم آرایش بارداری مناسب

سایه‌ چشم برای خانم های علاقه مند به خرید لوازم آرایش بارداری، یکی از لوازم مخصوص می باشد. سایه‌ چشم ها در انواع مختلف توسط تولید کنندگان زیادی به بازار عرضه می ‌شوند.

خرید لوازم آرایش بارداری مرغوب در ماندگاری بالا و تاثیر بالای کیفیت لوازم آرایش در حاملگی دخیل است. اگر می خواهید تاثیر سایه را به خوبی شاهد باشید بهتر است از برس ‌های آرایشی ویژه استفاده کنید.

رژگونه، نیز یکی از لوازم آرایش بارداری پر مصرف است که برای شاداب نشان دادن چهره از آن استفاده می شود. خانم های علاقه مند به خرید لوازم آرایش در دوران بارداری از رژگونه، برای برجسته ساختن گونه ها  استفاده می کنند.

بانوان باردار به دلیل اینکه در طول بارداری پوست شان شادابی و نشاط طبیعی را ندارد، به خرید لوازم آرایش بارداری، روی می آورند.

لوازم آرایش بارداری

نکاتی که  به عنوان راهنمای خرید لوازم آرایش بارداری، ریمل مژه، باید در نظر گرفت عبارتند از:

-از مواد گیاهی تهیه و تولید شده باشد.

-عاری از مواد مضر مانند سرب، جیوه، پاربن و دیگر مواد شیمیایی ممنوع باشد.

-ریمل مژه برای خانم های باردار باید حاوی ویتامین های  A و K و E ودیگر ویتامین ها باشد.

مصرف لوازم آرایش در دوران بارداری خصوصا ریمل مژه در سه ماه اول بارداری ممنوع است.

امروزه بیشتر کارخانه های لوازم آرایشی به دلیل استفاده و خرید لوازم آرایش بارداری به فکر تولید گسترده لوازم آرایش در دوران حاملگی می باشند.

بانوان باردار با خیالی آسوده در صورت نیاز می توانند اقدام به خرید لوازم آرایش بارداری و استفاده از لوازم آرایش بارداری کنند، بدون اینکه نگران آسیب زدن به فرزند دلبندشان باشند.

خرید و استفاده از رژلب در بارداری

رژلب، یکی از لوازم آرایش لب است که زیبایی بسیاری را برای شما به همراه می آورد. اما به دلیل تماس با لب و احتمال خوردن آن، طبیعی و گیاهی بودن این قبیل لوازم آرایش در بارداری به خصوص برای خانم های باردار اهمیت بسیار ویژه ای دارد.

هنگام خرید لوازم آرایش بارداری خصوصا رژلب، به این نکته که ساختاری سبک و لطیف که رطوبت لب را حفظ می‌ کند و از ایجاد پوسته پوسته شدن لب ها جلوگیری می ‌کنند توجه داشته باشید.

خانم های باردار در صورتی که در سه ماهه اول بارداری نباشند می توانند با خرید لوازم آرایش حاملگی به خصوص رژلب، در صورت گیاهی و بدون سرب بودن و آن استفاده کنند.

 

لوازم آرایش بارداری

اطلاعات بیشتر ...