پزشکی, تغذیه, مطالب علمی

چگونه می‌توانیم پسردار شویم؟ روش‌هایی مطمئن و ایمن برای اینکه صاحب فرزند پسر شوید!

پسردار شدن نوزاد پسر

برای اینکه پسردار شوید، باید بعضی نکات را حتما رعایت کنید. بعضی خانواده‌ها ترجیح می‌دهند که تا جایی که ممکن است جنسیت فرزند آینده شان را خودشان تعیین کنند. اما این انتخاب منوط به رعایت بعضی رفتارها و کارها و حتی رژیم غذای مخصوص می‌باشد.

گروه ماما سلامت تمامی راه‌هایی که به پسر شدن جنین شما کمک می‌کند را در ادامه ارائه کرده است، با ما با همراه باشید.

 

تعیین جنسیت کودک چگونه است؟

 

تحقیقات نشان می‌دهند تعیین جنسیت کودک بر مبنای اسپرم مرد است. کروموزوم‌های پدر، جنسیت کودک را تعیین می‌کند. مادر کروموزوم‌های ایکس ایکس (XX) دارد و پدر کروموزوم‌های ایکس وای (XY). اگر یک کروموزوم X از مادر و یک کروموزوم X دیگر از پدر گرد هم بیایند (XX)، کودک، دختر می‌شود و اگر یک کروموزوم X مادر با کروموزوم Y پدر ترکیب شود (XY)، کودک پسر می‌شود.

 

بهترین رژیم غذایی جهت پسردار شدن

 

برخی تحقیقات نشان داده است با رعایت یک رژیم غذایی خاص می‌توان بر تعیین جنسیت فرزند تاثیر داشت. در ادامه بهترین رژیم غذایی جهت پسردار شدن را برای شما ارائه خواهیم داد:

 

1. موز

در ابتدا به یاد داشته باشید از آن جایی که میوه موز حاوی درصد بالایی از پتاسیم و مواد غذایی فوق العاده مقوی است، در پسر شدن جنین داخل رحم مادر هم بسیار موثر خواهد بود. در واقع، می‌توان ادعا کرد که وجود پتاسیم در این میوه کمک می‌کند تا اسپرم مردان هم برای مدت زمان طولانی‌تری در رحم زنان زنده مانده و به حرکت خود به سمت تخمک ادامه دهند.

 

2. مصرف غلات در وعده صبحانه

از آن جایی که اسپرم مردان بسیار ظریف است، پس برای زنده ماندن طولانی‌تر در بدن زنان نیز نیاز به مصرف عناصر و مواد غذایی غنی از مواد مغذی دارد. به همین خاطر، زوج‌هایی که قصد پسردار شدن را دارند، باید در وعده‌های صبحانه خود مصرف غلات غنی شده را بیشتر کنند، تا بتوانند شانس پسر شدن جنین خود را به میزان بالایی افزایش دهند.

 

3. مصرف قارچ

در ابتدا، به عنوان زوجی که قصد پسردار شدن دارید، به خاطر داشته باشید از آن جایی که قارچ شامل ویتامین D بیشتری است، به همین دلیل یک عنصر کلیدی در حفظ سلامت اسپرم مردان به شمار می‌رود. همچنین، فراموش نکنید که قارچ علاوه بر ویتامین D شامل پتاسیم فراوانی هم است. به همین علت، مصرف مقدار زیادی از آن در وعده‌های اصلی غذایی، شانس فرد را پسر شدن جنین افزایش می دهد.

 

4. مصرف میوه و مرکبات به منظور افزایش شانس پسردار شدن

یه یاد داشته باشید، به خاطر این که مرکبات حاوی درصد بالایی از ویتامین C هستند، در بهبود سلامت کلی بدن و تقویت سیستم ایمنی به شما کمک زیادی می‌کنند. از آن جایی که مرکبات در ایجاد محیط قلیایی در بدن افراد موثر هستند، پس به نظر می‌رسد که مصرف این گروه از میوه‌ها به طور طبیعی در پسر شدن جنین کمک زیادی به زوج‌ها خواهد کرد. فراموش نکنید که محیط قلیایی، مناسب‌ترین محیط برای بقای کروموزوم Y که اسپرم پسرانه می‌باشد، هست.

برخی از مرکبات که مصرف آن‌ها می‌تواند در پسر بودن جنین مفید باشد، شامل: لیموترش، پرتقال، لیموشیرین و گریپ فروت می‌باشد. همچنین بسیاری از میوه‌ها منبع طبیعی از پتاسیم هستند، پس مصرف آن ‌ها اثر مشابه مصرف غلات و حبوبات گندم کامل دارد. به یاد داشته باشید که مصرف بیشتر میوه‌های سرشار از پتاسیم مثل طالبی و زردآلو شانس پسر شدن جنین را در انسان افزایش خواهد داد.

 

پسردار شدن شکم خانم باردار با نوشته پسر

 

5. غذاهای نشاسته دار

محققان با انجام تحقیقات مختلفی، نتیجه گیری کرده‌اند که مصرف دوز بالایی از گلوکز و نشاسته در مواد غذایی روزانه احتمال پسر بودن جنین در بارداری‌ها را افزایش می‌دهد. به همین دلیل است که افزایش مصرف مواد نشاسته دار مانند برنج و سیب زمینی در منوی رژیم غذایی روزانه می‌تواند در پسردار شدن کمک زیادی به زوج‌ها بکند. همچنین، از آن جایی که مصرف مواد نشاسته دار، کالری زیادی به بدن انسان می‌رساند، وزن فرد را هم افزایش داده و در نتیجه، شانس او برای پسر داشتن افزایش خواهد یافت.

 

6. مصرف غذاهای دریایی

به عنوان زوجی که قصد به دنیا آوردن نوزاد پسری را دارید، به یاد داشته باشید از آن جایی که غذاهای دریایی حاوی مقدار کمی روی می‌باشند، به همین دلیل در افزایش تعداد اسپرم‌های مردان کمک فوق العاده‌ای به آن‌ها می‌کنند. علاوه بر این موارد، می‌توان ادعا کرد که افزایش تعداد اسپرم‌ها نیز شانس فرد را در پسر شدن جنین او بالا خواهند برد. بنابراین، اگر شما هم مشتاق داشتن فرزند پسر هستید، باید سعی کنید تا ماهی‌های دریایی را که منبع تازه روی هستند، در رژیم غذایی روزانه خود قرار دهید.

 

7. مصرف غذاهای شور

از آن جایی که نمک شامل مقادیر زیادی سدیم و پتاسیم است و این دو ماده معدنی هم به پسر شدن جنین کمک زیادی می‌کنند، پس شما می‌توانید شانس خود را در داشتن فرزند پسر با قرار دادن مواد غذایی شور در رژیم غذایی روزانه خود مانند پپرونی، ترشی و کراکر افزایش دهید. همچنین، شما و همسرتان باید نمک زیادی را در میوه و سالاد تازه مصرف کنید. اما، به خاطر داشته باشید که پس از زایمان، برای حفظ سلامتی خود و نوزادتان باید مصرف نمک را به میزان قابل توجهی کاهش دهید، چون مصرف بیش از حد این ماده غذایی در بالا بردن سطح فشار خون بدن انسان‌ها بسیار موثر است.

 

8. مصرف گوجه فرنگی

به یاد داشته باشید که مصرف گوجه فرنگی، به طور طبیعی در حفظ تعادل سدیم و پتاسیم بدن انسان‌ها کمک زیادی می‌کند. همچنین، استفاده منظم از آن، ویتامین C مورد نیاز بدن را تامین خواهد نمود. علاوه بر این موارد، از آن جایی که مصرف این ماده تمام مواد مغذی حیاتی و مواد معدنی را که در حفظ تعادل pH بدن موثر است، دارا می‌باشد، بنابراین به بدن افراد هم در ایجاد تعادل کمک زیادی می‌کند. در نهایت، فراموش نکنید که متعادل بودن PH بدن هر زنی، شرایط مناسبی را برای پسر شدن فرزند در داخل رحم او به وجود می‌آورد.

 

9. مصرف ترشیجات

جالب است بدانید که خوردن ترشی قبل از آغاز روند بارداری، شانس داشتن فرزند پسر را افزایش می‌دهد. در واقع، از آن جایی که ترشی ‌ها غنی از نمک هستند و شامل درصد بالایی از سدیم و پتاسیم می‌باشند، اضافه کردن چند وعده ترشی در منوی غذایی روزانه خانواده باعث می‌شود تا اسپرم مرد، بارور کردن تخمک همسر خود را آسان‌تر انجام دهد.

 

10. مصرف سبزیجات

برخی از سبزیجات مانند سیب زمینی، اسفناج، لوبیا و کدو حاوی سطح بالایی از پتاسیم هستند، پس اضافه کردن این سبزیجات به رژیم غذایی روزانه قطعا می‌تواند به شما در داشتن فرزند پسر در آینده کمک کند. از آن جایی که دانه‌های درون کدو حاوی سطح بالایی از اسیدهای چرب امگا 3 و روی هستند، پس مصرف روزانه آن‌ها شانس شما را در پسر شدن فرزندتان افزایش خواهد داد. به همین علت، مصرف تخم کدو تنبل روند جریان خون به اندام‌های جنسی مردان را زیاد کرده و منجر به تولید اسپرم سالم و زیاد در بدن آن‌ها می‌شود. از طرفی دیگر، مصرف تخم کدو تنبل توسط زنان هم باعث می‌شود که محیط داخلی رحم آن‌ها برای زنده ماندن اسپرم‌های مرد (کروموزوم Y که اسپرم پسرانه است) مساعد گردد.

مطالعه مقاله تعیین جنسیت جنین چیست؟ چگونه در جنسیت جنین تأثیر بگذاریم؟ در وبلاگ ماماسلامت را مورد بازدید خود قرار دهید.

پسردار شدن تغذیه مناسب

 

ممنوعیت اجرای رژیم غذایی برای پسردار شدن

 

برای گرفتن رژیم قلیایی ابتدا باید مطمئن باشیم که ممنوعیتی برای اجرای این رژیم غذایی وجود نداشته باشد. ممنوعیت رژیم غذایی برای پسردار شدن در موارد زیر است و افراد مبتلا به بیماری‌های ذیل نباید این رژیم غذایی را رعایت کنند:

  • فشار خون بالا
  • ناراحتی‌های قلبی و عروقی
  • نارسایی‌های کلیوی

پس از اثبات بارداری، زن باردار رژیم غذایی متعادل و مناسب دوران بارداری معمولی را ادامه می‌دهد و نیاز به رعایت محدودیت‌های رژیم پیش از بارداری نیست.

 

مصرف مکمل‌ها برای افزایش شانس پسردار شدن

 

مصرف برخی مکمل‌های غذایی هم برای پدر و هم برای مادر، شانس پسر شدن جنین را افزایش می‌دهد. از جمله مکمل‌هایی که قبل از اقدام به بارداری پدر باید مصرف کند عبارتند از:

ویتامین E: ویتامین E یک ویتامین محلول در چربی است که به محافظت از غشای سلولی اسپرم در برابر آسیب کمک می‌کند و با مصرف مکمل‌های ویتامین E به مدت سه ماه، بهبود قابل‌توجهی در میزان لقاح و افزایش شانس باروری را تجربه خواهند کرد.

ویتامین D: سطح مناسب ویتامین D به حرکت پرشتاب اسپرم کمک می‌کند.

ویتامین B9: این ویتامین برای تولید اسپرم‌های سالم بسیار موثر است.

ویتامینC: این ویتامین با خواص آنتی‌اکسیدانی خود استرس اکسیداتیو را از سلول‌های بدن دور می‌کند و شانس پسردار شدن را بیشتر می‌کند.

پیشنهاد ما به شما برای کسب اطلاعات بیشتر، مطالعه مقاله تغذیه قبل از بارداری! بهترین رژیم غذایی قبل از بارداری در وبلاگ ماماسلامت می‌باشد.

 

پوزیشن و حالت رابطه زناشویی در پسردار شدن

 

برای این‌که پسردار شوید باید حالت و پوزیشنی را انتخاب کنید که باعث نفوذ عمیق اسپرم Y در رحم شود. بهترین حالت این است که پاهای زن روی شانه مرد قرار بگیرد به طوری که بالا تنه پایین‌تر از کمر باشد و برای نفوذ عمیق‌تر اسپرم بهتر است زیر کمر زن یک یا دو بالشت نرم قرار بگیرد. این پوزیشن به دلیل این‌که اسپرم Y زود از بین می‌رود، بسیار مناسب است و به نفوذ عمیق اسپرم در رحم کمک بسیاری می‌کند.

 

دوران تخمک‌گذاری در پسردار شدن

بهتر است بدانید به دلیل این‌که اسپرم Y زود از بین می‌رود باید عمل لقاح در نزدیک‌ترین زمان به آزاد شدن تخمک‌ها انجام شود. پس بهتر است از تاریخ دقیق تخمک‌گذاری خود مطلع باشید. حتی در رابطه با این مورد می‌توانید از تست تخمک‌گذاری استفاده کنید.

 

روش تعیین زمان دقیق تخمک‌گذاری

در این روش آزمایش ادرار را از زن می‌گیرند. در واقع این آزمایش برای تعیین دقیق تخمک‌گذاری انجام می‌شود. براساس این روش و تئوری، پسر زایی زمانی اتفاق می‌افتد که نزدیکی ۱۲ ساعت قبل یا ۱۲ ساعت بعداز تخمک‌گذاری انجام گردد. زمانی که قصد پسر زایی دارید، می‌توانید از این روش استفاده نمایید. این روش اصلا روشی قطعی برای جنسیت نوزاد نیست. در واقع تئوری پشت این قضیه به طوری است که اسپرم x عمر بیشتری از y دارد و در صورتی که نزدیکی در زمان تخمک‌گذاری انجام شود.

احتمال این‌که اسپرم y با تخمک لقاح یابد بیشتر است. بنابراین می‌توان پسر زایی را با استفاده از این روش افزایش داد. برای برخی از خانواده‌ها که تعداد فرزندان دختر زیاد است، این موضوع اهمیت زیادی دارد که نوزاد بعدی پسر باشد. در صورتی که شما نیز می‌خواهید پسر زایی داشته باشید، می‌توانید از طریق کیت تخمک‌گذاری این کار را انجام دهید. برای به دنیا آمدن نوزاد پسر باید رابطه جنسی در زمان خاصی داشته باشید.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *