راهنمای خرید کاپ قاعدگی ضد حساسیت + آموزش استفاده و تصاویر 😎

کاپ قاعدگی ضد حساسیت تصویر کاپ قاعدگی

کاپ قاعدگی ضد حساسیت یکی از محصولات بهداشتی مورد استفاده در دوران پریودی است که این روزها بیشتر از قبل مورد استقبال قرار گرفته است. کاپ قاعدگی را با نام‌های فنجان قاعدگی و کاپ پریود نیز در بین خانم‌ها می‌شناسند.
همواره یکی از نگرانی‌های بزرگ بانوان هر ماه با نزدیک شدن به روزهای پریود بهداشت در این دوره است، اینکه از چه محصول بهداشتی استفاده کنند که دوره پریودی خود را راحت‌تر سپری کنند. گروه ماما سلامت به توضیحات کامل درباره این محصول پرداخته است.

 

کاپ قاعدگی ضدحساسیت چیست؟

نوار بهداشتی یک ‌بار مصرف، نوار بهداشتی قابل شستشو، تامپون و کاپ پریودی از جمله پر مصرف‌ترین محصولات برای جلوگیری از نشت خونریزی دوران عادت ماهانه روی لباس به ‌شمار می‌روند. اما هنوز بسیاری از گروه‌ها بر سر استفاده و عدم استفاده یک محصول یعنی کاپ قاعدگی ضد حساسیت اختلاف ‌نظر زیادی دارند.
صحبت از فنجان قاعدگی از زمانی که به‌ عنوان محصول جایگزین تامپون اما سازگار با محیط ‌زیست تولید شد، به وجود آمده است. کاپ در ظاهر قرار است با حذف مصرف تامپون و پد، جلوی ایجاد زباله و آلودگی بیشتر را بگیرد.

کاپ قاعدگی ضد حساسیت نوعی محصول بهداشتی زنان و قابل استفاده مجدد است. این کاپ کوچک و انعطاف پذیر به شکل قیف است که از لاستیک یا سیلیکون ساخته شده است که برای گرفتن و جمع کردن خون پریودی در واژن مورد استفاده قرار می‌گیرد.
کاپ پریودی می‌تواند خون بیشتری نسبت به تامپون و نوار بهداشتی در خود جای دهد و بسته به جریان میزان خونریزی می‌تواند تا ۱۲ ساعت از آن استفاده کرد.
به دلیل قرار گرفتن کامل داخل واژن، استفاده از آن برای بانوانی که مجبورند ساعات طولانی بیرون از خانه فعالیت کنند، بسیار راحت‌تر و بهتر خواهد بود.

 

کاپ قاعدگی ضد حساسیت تصویر نحوه قرار دادن کاپ قاعدگی

 

راهنمای استفاده از کاپ قاعدگی ضد حساسیت

 

بعد از خرید کاپ و پیش از اینکه قاعدگی و خونریزی شروع شود، کاپ را مانند یک تامپون بدون اپلیکاتور وارد واژن کنید. اگر فنجان قاعدگی درست در جای خود قرار بگیرد، نباید آن را احساس کنید. نصب کاپ شبیه به گذاشتن حلقه ضدبارداری در واژن است. با چرخاندن جزئی کاپ داخل واژن، کاسه آن باز شده و به دیواره‌های واژن می‌چسبد. از این‌ پس خون پریود وارد کاپ می‌شود و به بیرون از واژن نشت نمی‌کند.
استفاده از کاپ، به دو بخش ورود و خروج تقسیم می‌شود. در تمام مراحل استفاده از کاپ قاعدگی ضدحساسیت، رعایت نظافت اهمیت بسیار بالایی دارد.
در زمان وارد یا خارج کردن کاپ  آرامش خود را حفظ کنید، داشتن استرس می‌تواند باعث انقباض عضلات شده و استفاده از آن را مشکل کند. برای وارد و خارج کردن کاپ قاعدگی سه حالت پیشنهاد می‌شود:

 • حرکت اسکوات( خم شده روی زانوها)
 • ایستاده
 • یک پا بالاتر از سطح زمین روی یک تکیه گاه

بخاطر داشته باشید، وقتی برای اولین بار از کاپ قاعدگی ضدحساسیت استفاده می‌کنید، ممکن است احساس ناراحتی کنید. اما کمی چرب کردن آن می‌تواند به راحت‌تر کردن این فرآیند کمک کند. قرار دادن کاپ قاعدگی خیس به درون واژن بسیار راحت تر است.

 

 راهنمای استفاده از کاپ قاعدگی ضدحساسیت و قرار دادن در واژن

اگر قرار دادن تامپون در واژن را بلد باشید، قرار دادن کاپ قاعد‌گی ضد حساسیت نسبتا آسان است.

 

وارد کردن و جا گذاری کاپ

برای استفاده از کاپ قاعدگی ضدحساسیت فقط این مراحل را دنبال کنید:
1-دست‌های خود را کاملا بشویید.
2-روی لبه کاپ آب یا ژل لوبریکانت بمالید.
3-کاپ را محکم از وسط تا کنید و آن را در یک دست بگیرید و همچنین لبه آن رو به بالا باشد.
4-کاپ را لبه بالا، وارد واژن خود کنید، مانند یک تامپون بدون اپلیکاتور. باید در چند سانتی ‌متری زیر دهانه رحم شما قرار گیرد.
5-هنگامی که کاپ در واژن شما قرار گرفت، آن را بچرخانید. با این کار کاپ پریود در واژن شما باز می‌شود و مانند یک قیف جلوی نشتی خون را می‌گیرد.
اگر کاپ را درست قرار داده باشید، باید بتوانید بدون افتادن آن حرکت کنید، بپرید، بنشینید، بایستید و سایر فعالیت‌های روزمره را انجام دهید. اگر در گذاشتن کاپ قاعدگی ضد حساسیت مشکل دارید، با پزشک زنان خود مشورت کنید.

 

خارج کردن کاپ قاعدگی ضد حساسیت

در این مرحله نیز رعایت نظافت حرف اول را می‌زند.
1-دست های خود را به خوبی بشویید.
2-انگشت اشاره و شصت را وارد واژن کرده و پایه کاپ را پیدا کنید.
3- بدنه کاپ را کمی فشار دهید تا لبه آن آزاد شود، بعد کاپ را به حالتی که لبه آن به سمت بالا باشد، از واژن خارج کنید.
می‌توانید برای خروج کاپ از ماهیچه‌های خود کمک گرفته و کاپ را کمی به بیرون فشار دهید.

بعد از خارج کردن کاپ، آن را خالی کنید و با آب سرد آبکشی کنید. اگر احساس کردید که نیاز به شستشوی بیشتر دارد، می‌توانید از آب گرم و شوینده‌های غیرمعطر برای این کار استفاده کنید. بعد از خشک کردن فنجان، آماده‌ استفاده‌ دوباره است.

 

کاپ قاعدگی ضد حساسیت شستشوی کاپ

 

مدت زمان استفاده و تخلیه کاپ قاعدگی ضدحساسیت

 

بسته به اینکه مقدار خونریزی‌ پریودتان زیاد است یا خیر، می‌توانید ۶ تا ۱۲ ساعت از کاپ قاعد‌گی ضدحساسیت استفاده کنید. این بدان معناست که می‌توانید از فنجان در طول شب استفاده کنید.
همیشه باید کاپ خود را نهایتا هر ۱۲ ساعت تخلیه کنید. اگر قبل از آن پر شد، برای جلوگیری از نشتی باید آن را زودتر از موعد تخلیه کنید.

 

نحوه شستشو و ضدعفونی کردن کاپ قاعدگی ضد حساسیت

 

شما باید بدانید که چگونه کاپ قاعدگی را شسته و ضدعفونی کنید. مواردی مانند استفاده از کاپ کثیف، آب کشیدن ساده و عدم ضدعفونی کردن آن می‌تواند عوارض جانبی بسیاری به دنبال داشته باشد. از آنجایی‌که کاپ پریودی داخل واژن و نزدیک به دهانه رحم قرار می‌گیرد، با توجه‌ به حساسیت شدید این نواحی برای بانوان، بهتر است قبل و بعد از استفاده از این وسیله، آن را به ‌خوبی ضدعفونی کرده و بشویید تا میکروب‌ها، باکتری‌ها، عوامل حساسیت‌زا وارد این ناحیه نشده و به سلامت واژن و دهانه رحم شما آسیبی وارد نگردد.

 

برای شستشو و ضدعفونی صحیح کاپ به روش زیر عمل کنید:

در دوران پریود، هر بار که کاپ ضد حساسیت را خارج می‌کنید آن را ابتدا با آب سرد بشویید و اگر احساس کردید که لازم است بیشتر تمیز شود از آب گرم و شوینده‌های بدون بو و غیرعطری استفاده کنید.

پیشنهاد می‌کنیم هنگامی که خارج از خانه هستید، از آنجایی ‌که ممکن است شوینده‌های مخصوص خود را به همراه نداشته باشید، یک کاپ اضافی برای تعویض به هنگام نیاز همراه خود داشته باشید.

پس از پایان دوران قاعدگی خود می‌توانید با قرار دادن کاپ در ظرفی پر از آب جوش به مدت 10 تا 15 دقیقه آن را تمیز کنید. برای ضدعفونی بیشتر می‌توانید کمی سرکه به آب اضافه کنید. پس از گذشت مدت‌ زمان مشخص، کاپ را آب بکشید و کاملا خشک کنید.

 

نحوه خرید و انتخاب سایز مناسب کاپ قاعدگی ضدحساسیت

 

اگر علاقمند به استفاده و خرید کاپ‌ هستید باید با یک متخصص زنان مشاوره کنید. چرا که قبل از هر کاری باید سایز کاپ مناسب خود را تشخیص دهید. بیشتر برندهای موجود در بازار در سایزهای مختلف عرضه می‌شوند، بنابراین شما نباید مشکلی در پیدا کردن و خرید کاپ قاعدگی ضد حساسیت متناسب خود داشته باشید.

برای تعیین اندازه کاپ ‌قاعدگی برای خود باید موارد زیر را در نظر داشته باشید:

 • سن
 • طول دهانه رحم
 • خونریزی پریودی سنگین است یا سبک
 • سفتی و انعطاف‌پذیری کاپ
 • ظرفیت کاپ
 • قدرت عضلات کف لگن
 • داشتن زایمان طبیعی

معمولا برای زنان کمتر از ۳۰ سال که زایمان طبیعی نداشته‌اند، انتخاب کاپ‌ قاعدگی کوچک‌تر توصیه می‌شود. سایزهای بزرگتر اغلب برای خانم‌هایی که بالای ۳۰ سال سن دارند، زایمان طبیعی داشته‌اند یا پریودی سنگین‌تری دارند توصیه می‌شود.

قبل از انتخاب سایز و خرید کاپ قاعدگی ضد حساسیت با پزشک خود مشورت کنید و حتما از راهنمایی های پشتیبان فروش برند انتخابی خود به خوبی استفاده کنید.

 

 

کاپ قاعدگی ضد حساسیت کاپ کوچک و متوسط

 

خرید آسان و مطمئن کاپ قاعدگی سایز کوچک در فروشگاه لوازم طبی بارداری ماماسلامت

 

کاپ قاعدگی ضدحساسیت قابلیت چند بار استفاده را دارد؟

 

کاپ قاعدگی ضد حساسیت یکی از محصولات بهداشتی است که در دو نوع یک‌ بار مصرف و قابل شستشو تولید می‌شود. اگر کاپ یک ‌بار مصرف را انتخاب کردید، حتما باید آن را بعد از مصرف دور بیندازید. اما اگر کاپ ضدحساسیت از نوع قابل شستشو باشد، می‌توانید آن را بشویید، ضدعفونی کنید و مجددا در پریودی بعدی از آن استفاده کنید.
کاپ‌ قاعدگی با قابلیت استفاده مجدد، به دلیل دوام بالا و البته با مراقبت مناسب می‌تواند از ۶ ماه تا ۱۰ سال مورد استفاد قرار گیرد.

 

کاپ قاعدگی ضد حساسیت تصویر کاپ و گلبرگ گل

 

مزایای استفاده از کاپ ضدحساسیت

 

هر محصول بهداشتی مناسب زمان پریودی مزایا و معایبی دارد. مزایای استفاده از کاپ قاعدگی ضدحساسیت به شرح زیر است:

 

سازگار با محیط ‌زیست است

با انتخاب کاپ ضد حساسیت قابل شستشو، شما زباله کمتری تولید می‌کنید و به محیط ‌زیست کمک می‌کنید که کمتر آلوده شود. البته تنها در صورتی این اتفاق می‌افتد که کاپ یک‌ بار مصرف استفاده نکنید.

 

هزینه‌های مراقبت بهداشتی را کاهش می‌دهد

با خرید این کاپ‌  قاعدگی ضد حساسیت قابل شستشو می‌توانید حداکثر تا ۱۰ سال از آن ‌استفاده نمایید. بنابراین شما مبلغ زیادی را صرفه‌جویی می‌کنید و می‌توانید این هزینه را صرف مراقبت‌های ضروری‌تر سلامت خود کنید.

 

قابل استفاده تا ۱۲ ساعت را دارد

شما می‌توانید کاپ ضدحساسیت را حداکثر تا ۱۲ ساعت نگهدارید و سپس تعویض کنید. البته باید بدانید که کاپ پس از نصب بسته به میزان خونریزی شما باید هر ۴ تا ۸ ساعت یک‌ بار تخلیه و استریل شود. ولی برخی از این کاپ‌ها قابلیت استفاده تا ۱۲ ساعت را نیز دارند. پس اگر می‌خواهید در طول شب هم از این محصول استفاده کنید، مشکلی وجود ندارد.

 

کاپ قاعدگی ضد حساسیت تصویر واژن و کاپ

 

ظرفیت بالایی دارد

کاپ قابلیت جمع‌آوری یک اونس مایع را دارد، این میزان دو برابر مقدار ظرفیت جذب پد ویژه و تامپون است. اگر شما چند روز از دوره پریود را خونریزی شدیدی دارید، خرید کاپ قاعدگی ضدحساسیت برایتان گزینه خوبی محسوب می‌شود. به دلیل ظرفیت بالای کاپ دیگر نیاز نیست هنگام خواب از آستر و پد ویژه شبانه استفاده کنید.

 

می‌توانید رابطه جنسی داشته باشید

رابطه جنسی در طول پریود تقریبا یک امر غیر ممکن به نظر می‌رسد، اما با خرید کاپ قاعدگی ضد حساسیت این مشکل برطرف خواهد شد. کاپ شبیه به یک گنبد است و چون بافت نرم و منعطفی دارد، امکان برقراری رابطه جنسی را نیز برای شما فراهم می‌کند. البته باید از نوع یک ‌بار مصرف آن استفاده کنید. استفاده از کاپ سبب نمی‌شود که شریک جنسی شما چیزی را احساس کند، در ضمن هیچ خونی از شما خارج نمی‌شود.
توصیه گروه ماماسلامت به شما بازدید از مقاله عوارض زگیل تناسلی در بارداری و بر روی جنین چیست؟ در دانشنامه ماماسلامت برای اطلاعات بیشتر است.

 

بوی کمی تولید می‌کند

پخش شدن بوی قاعدگی در تماس پد با جریان هوا غیر قابل‌ کنترل است و اتفاق می‌افتد. اما در مورد کاپ قاعدگی ضد حساسیت این مشکل وجود ندارد، چرا که کاملا در داخل واژن قرار می‌گیرد و هیچ بویی به بیرون درز نمی‌کند.

 

معایب استفاده از کاپ قاعدگی ضد حساسیت 

 

کاپ‌های قاعدگی ممکن است گزینه‌ای مقرون به صرفه و سازگار با محیط زیست باشند، اما هنوز باید چند نکته را در نظر داشته باشید:

-برداشتن کاپ در همه شرایطی امکان‌پذیر نیست. ممکن است در مکان یا موقعیتی قرار بگیرید که برداشتن کاپ را سخت و ناپسند کند و ممکن است نتوانید به موقع آن را تخلیه و از نشتی و ریختن آن جلوگیری کنید.

-قرار دادن یا برداشتن آن‌ها ممکن است سخت باشد. اگر راهنمای استفاده از کاپ را ندانید، ممکن است متوجه شوید که هنگام وارد کردن کاپ، چین‌خوردگی مناسبی را ایجاد نمی‌کنید. یا ممکن است به سختی پایه را فشار دهید تا فنجان را به سمت پایین و بیرون بکشید.

-پیدا کردن سایز مناسب می‌تواند سخت باشد. کاپ‌های قاعدگی ضدحساسیت برای همه یک اندازه نیستند، بنابراین ممکن است پیدا کردن تناسب مناسب برای شما دشوار باشد. این بدان معناست که ممکن است مجبور شوید قبل از پیدا کردن برند مناسب برای خود و واژن خود، چند مارک تجاری را امتحان کنید.

-ممکن است به مواد تشکیل دهنده کاپ آلرژی داشته باشید. اکثر این کاپ‌ها از مواد بدون لاتکس ساخته شده‌اند، که آن را به گزینه‌ای عالی برای افراد مبتلا به آلرژی به لاتکس تبدیل می‌کند. اما برای برخی افراد، این احتمال وجود دارد که مواد سیلیکونی یا لاستیکی می‌توانند باعث واکنش آلرژیک شوند.

-احتمال دارد کاپ قاعدگی باعث تحریک واژن شود. اگر کاپ به درستی تمیز نشود و از آن مراقبت نشود، ممکن است واژن شما را تحریک کند. همچنین اگر کاپ را بدون روغن کاری وارد کنید ممکن است باعث ناراحتی و در موارد نادر باعث زخم شود.

– احتمال عفونت در زنان افزایش یابد. کاپ قاعدگی ضد حساسیت را خیلی خوب بشویید. پس از شستن حتما آن را خشک کنید. از کاپ یکبار مصرف مجددا، استفاده نکنید. پس از گذاشتن و برداشتن کاپ، دست‌های خود را بشویید.

 

کاپ قاعدگی ضد حساسیت تصویر طراحی شده خانم نشسته بر روی کاپ

 

مقایسه کاپ قاعدگی ضد حساسیت با نوار بهداشتی و تامپون

 

برای انتخاب بین این سه محصول بهداشتی مناسب برای قاعدگی، باید مزایا و معایب هر یک را به خوبی بشناسید.

 

مزایای نوار بهداشتی

-نوارهای بهداشتی برای افرادی که به تازگی اولین پریودهای خود را تجربه می‌کند، یک گزینه عالی است.
-پدها گزینه‌های زیادی برای تطبیق با تغییرات در جریان و فعالیت‌های شما دارند.
-نوارهای بهداشتی تقریبا هیچ خطری در رابطه با ابتلا به سندروم شوک سمی ندارند.
-می‌توانید از آن‌ها در طول شب استفاده کنید.
-نیاز به وارد کردن چیزی در واژن ندارید.

 

معایب نوار بهداشتی

-حتی نازک‌ترین نوارهای بهداشتی از روی برخی لباس‌ها قابل مشاهده هستند. البته شرمی در رابطه با این موضوع وجود ندارد، اما برخی افراد با این مسئله احساس راحتی ندارند.
-با نوارهای بهداشتی نمی‌توان به استخر یا درون آب رفت.
-وقتی در حال حرکت هستید می‌توانند از جای خود جابجا شوند و در مرکز چروک شوند.
-قابل استفاده با لباس‌های زیر تنگ نیستند.

 

مزایا استفاده از تامپون

-تامپون اندازه بسیار کوچکی دارند و حمل آن‌ها بسیار ساده‌تر از کاپ و نوار بهداشتی است.
-با تامپون می‌توان به استخر یا درون آب رفت.
-از روی لباس قابل مشاهده نیستند.
-وقتی به درستی در جای خود قرار می‌گیرند، دیگر آن‌ها را احساس نخواهید کرد.

 

معایب استفاده از تامپون

-قرار دادن تامپون می‌تواند ناراحت کننده باشد، به خصوص زمانی که از یک برند جدید استفاده می‌کنید.
-پیدا کردن سایز مناسب برای مقدار خونریزی پریودی شما نیاز به آزمون و خطا دارد.
-تامپون‌ها خطرات زیست محیطی فراوانی دارند، به طوری که هر ساله میلیون‌ها تامپون وارد طبیعت می‌شود.
-برخی از تامپون‌ها واژن را تحریک می‌کنند و باعث خارش و خشکی واژن می‌شوند.

در مورد محصولات بهداشتی مراقبت از قاعدگی هیچ انتخاب بهتری وجود ندارد. مزایا و معایب هر یک، آن‌ها را مناسب برای استفاده افراد متفاوت می‌کند. به این معنی که ممکن است کاپ قاعدگی ضد حساسیت برای یک فرد مناسب باشد، اما برای فردی دیگر آزاردهنده. از این رو انتخاب این محصولات کامل سلیقه‌ای است. ناگفته نماند یک متخصص زنان مجرب نیز می‌تواند شما را تا حد زیادی در پیدا کردن محصول مناسب راهنمایی کند.
پیشنهاد ما به شما برای مطالعه بیشتر بازدید از مقاله عفونت ادراری در بارداری، روش های درمان و پیشگیری از آن در وبسایت ماماسلامت می باشد.

 

کاپ قاعدگی ضد حساسیت طراحی تصویر زن و مشکلات دوران پریود

 

کاهش دردهای پریودی با خرید پد ضد درد قاعدگی از فروشگاه آنلاین ماماسلامت

 

چه کسانی نمی‌توانند از کاپ قاعدگی استفاده کنند؟

 

قبل از تهیه و خرید کاپ قاعدگی ضد حساسیت، لازم است با دقت مزایا و معایب آن را بررسی کنید. همان طور که می‌دانید در فرهنگ ما استفاده از این کاپ برای دختران توصیه نمی‌شود و بهتر است کسانی که پرده بکارت برایشان حائز اهمیت است از خرید کاپ قاعدگی ضدحساسیت خودداری کنند.

برای اطلاعات بیشتر در این باره از مقاله آیا کاپ قاعدگی برای دوشیزگان مناسب است؟ در سایت ماماسلامت بازدید نمایید.

گاهی عدم مصرف محصول از مصرفش منطقی‌تر است. بنابراین اگر شما هریک از شرایط زیر را دارید بهتر است که از خرید کاپ ضدحساسیت منصرف شوید:

 • مهبل گرفتگی یا واژینیسموس
 • اندومتریوز
 • حساسیت به لاستیک یا لاتکس
 • پرولاپس یا افتادگی رحم
 • فیبروئیدهای رحمی
 • چنانچه فرد به‌ تازگی سقط‌ جنین یا زایمان را تجربه کرده باشد
 • سابقه ابتلا به سندرم TSS
 • استفاده از IUD
 • ابتلای مکرر به عفونت واژن

 

استفاده از کاپ قاعدگی ضدحساسیت در استخر امکان پذیر است؟

 

افرادی که در دوران پریودی خود به سر می‌برند می‌توانند از استخر استفاده کرده و شنا کنند و این موضوع هیچ جنبه غیر بهداشتی ندارد. اگر از تامپون یا کاپ استفاده می‌کنید، خونریزی و وارد شدن آن به آب، در حال شنا کردن غیر ممکن خواهد بود.

حتی اگر به صورت اتفاقی هنگام شنا کردن پریود شوید و مقداری از خون به آب وارد شد با آب رقیق می‌شود و مشکل چندانی ایجاد نمی‌کند. استخرهای شنا در برگیرنده مقادیر اندکی از مایعات بدن همچون ادرار و عرق افراد هستند، اما معمولا با کلر ضدعفونی می‌شوند تا از توسعه بیماری‌ها جلوگیری شود. به عبارت دیگر با شنا کردن در دوره پریود، سلامت هیچ کس را به خطر نمی‌اندازید.

معمولا مبتلا شدن به بیماری‌های واژینال به هنگام شنا کردن زیاد محتمل نیست. عفونت‌های پوستی و بیماری‌های شکمی به خاطر شنا در آب‌های آلوده امکان بیشتری دارد. توجه به این نکات می‌تواند هنگام شنا در آب از بیماری‌های پیش آمده برای خانم‌ها جلوگیری کند:

 • قبل از هر چیزی از سالم بودن آبی که می‌خواهید در آن شنا کنید مطمئن شوید.
 • آب‌های کلردار می‌توانند به واژن شما آسیب بزنند، آن را تحریک کنند و خطر توسعه عفونت‌های مخمری یا واژینوز باکتریال را به همراه داشته باشند.
 • بعد از شنا کردن دوش بگیرید تا در معرض کلر قرار نداشته باشید.
 • از نشستن با مایوی خیس خودداری کنید.
 • اگر متوجه خارش، سوزش یا ترشحات غیر عادی بعد از شنا کردن شدید با یک پزشک مشورت نمایید.

 

کاپ قاعدگی ضد حساسیت تصویر کاپ قاعدگی در کنار استخر

 

قبل از تصمیم گیری درباره این محصول بهتر است راهنمای استفاده از کاپ قاعدگی ضد حساسیت را مطالعه کرده و اطلاعات خود را در این زمینه تکمیل کنید. اگر بیماری و عفونت زنانه دارید یا در طول قاعدگیتان خونریزی شدیدی را تجربه می‌کنید بهتر است با متخصص زنان مشورت کنید.
این محصول در شکل‌ها و اندازه‌های مختلف تولید می‌شود، بنابراین گاهی اوقات، اگر اولین مورد مناسب شما نیست، اندازه بعدی ممکن است این کار را انجام دهد. شما می‌توانید برای خرید انواع کاپ‌ قاعدگی ضد حساسیت به داروخانه‌ها مراجعه و یا آن‌ها را به صورت آنلاین خریداری کنید، اما انجام یک تحقیق کوچک هرگز ضرری ندارد.

 

 استفاده از کاپ قاعدگی برای دختران باکره مناسب است؟

 

استفاده از کاپ قاعدگی ضد حساسیت بر باکره بودن افراد تاثیر می‌گذارد زیرا باعث از دست دادن هایمن یا پرده بکارت آن‌ها می‌شود. باید توجه داشته باشید که اصطلاح باکره بودن، فردی را توصیف می‌کند که رابطه جنسی از طریق واژن نداشته باشد. این موضوع بیشتر یک ساختار اجتماعی بوده و حالت بیولوژیکی ندارد.

 گاهی اوقات استفاده از کاپ باعث پاره شدن یا آسیب رساندن به پرده بکارت می‌شود اما استفاده از آن به معنی از دست دادن باکرگی نیست. پرده بکارت یا هایمن بافت نازکی در اطراف دهانه واژن است که با ورود شی خارجی به واژن ممکن است دچار پارگی یا آسیب شود.

استفاده از کاپ قاعدگی نیز به عنوان یک شی خارجی بوده و می‌تواند پرده بکارت را کشیده و یا پاره کند. برای استفاده از تامپون نیز باید آن را از راه دهانه واژن داخل کنید و بدون شک باعث آسیب به هایمن می‌شوید.

 

دستگاه استریلایزر کاپ قاعدگی

 

خرید دستگاه استریلایزر کاپ قاعدگی از فروشگاه لوازم بهداشتی ماماسلامت

 

با امید آن مطالب گردآمده درباره راهنمای استفاده از کاپ قاعدگی ضد حساسیت برای شما مفید بوده باشد. در صورت سوالات بیشتر گروه کارشناسان ماماسلامت پاسخگوی شما خواهند بود.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *