چند نکته مهم برای تقویت تخمدان و بارداری سریع

تقویت تخمدان و بارداری سریع سلامت تخمدان و رحم

تقویت تخمدان و بارداری سریع در ارتباط متقابل با هم هستند. با توجه به نقش و وظایف مهمی که تخمدان ها و رحم در بدن زنان ایفا می‌کنند، باید به آن ها توجه ویژه‌ای داشت و به صورت مداوم تحت مراقبت های بهداشتی و درمانی قرار گیرند.

چنانچه در رحم یک زن عمل لقاح به درستی صورت نگیرد یا رحم او به دلایل مختلف قادر به نگهداری جنین نباشد، احتمال نازایی و سقط جنین بسیار زیاد خواهد بود. بنابراین چنین افرادی حتما باید قبل از هر اقدامی برای بارداری خود به پزشک مراجعه کرده و برای تقویت تخمدان و رحم خود به فکر چاره ای اساسی باشد.

 

آیا تقویت تخمدان و بارداری سریع در سن بالا هم ممکن است؟

 

وقتی صحبت از امکان تقویت تخمدان و بارداری سریع در سن بالا می شود، موضوع رشد آن از ابتدایی ترین مرحله تا زمان تخمک گذاری و باروری به میان می آید، موضوعی بسیار پیچیده و انرژی گیرنده که به شرط سلامت تخمدان های زن ممکن می شود. بهتر است برای اطلاع از زمان دقیق تخمک گذاری از کیت تخمک گذاری استفاده نمایید.

با بالا رفتن سن زن، تخمدان های او قدرت کمتری برای رشد تخمک دارد و دچار تنبلی تخمدان می شود و همین موقعیت احتمال بروز اختلالات بیشتر در ساختار ژنتیکی تخمک های او را افزایش می دهد.

اگر فردی قصد ازدواج و بارداری در سنین بالا را داشته باشد، می‌تواند از راهکار فریز تخمک نیز برای حفظ قدرت باروری خود در سن بالا استفاده نماید. استخراج و انجماد تخمک ‌های باکیفیت در سنین جوانی، شانس بارداری کم ‌خطر در سنین بالا و حفظ کیفیت تخمک ‌ها را بالا می‌برد و خطرات تولد نوزاد ناقص یا بیمار را کاهش می‌دهد.

 

تقویت تخمدان و بارداری سریع مراجعه به پزشک زنان

 

راهکارهایی برای تقویت تخمدان و بارداری سریع

 

بر اساس داده‌های معتبر شانس کلی وقوع بارداری برای هر زوج، در شرایط ایده آل در هر ماه در حدود 20 تا 30 درصد بوده و به همین دلیل بچه دار شدن، ممکن است امری زمان بر باشد.

اگر در این میان، خانمی به مشکل سندرم تخمدان پلی کیستیک (PCOS) یا همان تنبلی تخمدان مبتلا باشد، شرایط برای او سخت تر نیز خواهد شد، زیرا به دلیل این شرایط تخمک گذاری در این زنان با اختلال روبرو است که شانس کلی باردار شدن آن ها را کاهش می دهد.

با وجود تمام این مسائل، خوشبختانه چند روش طبیعی برای افزایش قدرت باروری و همچنین تقویت تخمدان و بارداری سریع وجود دارد که می توانید از آن ها کمک بگیرید. این روش ها عبارت هستند از:

 

غذاهای غنی از آنتی اکسیدان بخورید.

آنتی اکسیدان‌هایی مانند فولات (اسید فولیک) و روی (زینک)، ممکن است قدرت باروری را در زنان افزایش و ناباروری در آقایان کاهش دهند. زیرا آن‌ها می‌توانند رادیکال‌های آزادی را که به اسپرم و تخمک آسیب می‌رسانند، غیر فعال کنند و درنتیجه باعث تقویت تخمدان و باروری سریع می‌شوند.

 

برای اطلاعات بیشتر در این زمینه به شما مطالعه مقاله  ناباروری در آقایان را می توان درمان کرد از سایت ماماسلامت را توصیه می‌کنیم.

 

میوه‌ها، سبزیجات، انواع مغزیجات و آجیل به ویژه گردو و همچنین غلات، نمونه‌های خوبی از خوراکی هایی هستند که آنتی اکسیدان‌های مفید مانند ویتامین C و E، اسید فولیک، بتا کاروتن و لوتئین به میزان زیادی در آن‌ها وجود دارند.

فراموش نکنید که رژیم غذایی شما، نقش مهمی در تقویت تخمدان و بارداری سریع  شما دارد. به همین دلیل توصیه می‌شود که مواد غذایی غنی از آنتی اکسیدان‌ها را در رژیم غذایی خود بگنجانید.

 

تقویت تخمدان و بارداری سریع غذاهی حاوی فیبر

 

مصرف چربی‌ها را به حداقل برسانید

چربی‌های اشباع شده و ترانس که انواع فست فودها و غذاهای سرخ کردنی یافت می شوند، خطر ناباروری و اختلال در تخمک گذاری و تنبلی تخمدان را به شدت افزایش می‌دهند. البته که در صورت مصرف بیش از حد چربی‌های اشباع نشده، ممکن است مردان نیز در معرض ناباروری قرار بگیرند.

 

 مصرف کربوهیدرات‌ها را کاهش دهید

پیروی از برنامه غذایی کم کربوهیدرات، برای زنان مبتلا به تنبلی تخمدان توصیه می‌شود. مطالعات متعدد نشان داده‌اند که کنترل میزان دریافتی کربوهیدرات‌ها، نه تنها به حفظ وزن در محدوده سالم و کاهش چربی و کمک می‌کند، بلکه با تنظیم پریودها، نقش مهمی در تقویت تخمدان و بارداری سریع در زنان مبتلا به سندرم تخمدان پلی کیستیک دارد.

 

فیبر بیشتری بخورید

فیبر که در انواع میوه‌ها، سبزیجات، غلات کامل و حبوباتی مانند لوبیا به وفور یافت می‌شود، به بدن شما کمک می‌کند تا هورمون‌های اضافی را دفع کرده و قند خون را در سطح متعادل و طبیعی حفظ کند. انواع خاصی از فیبرها با اتصال به مقادیر اضافی از هورمون استروژن موجود در روده‌ها می‌توانند به حذف آن‌ها کمک کنند و از آنجا که زنان مبتلا به تنبلی تخمدان با مشکل سطح بالای استروژن در بدن مواجه هستند، در پیش گرفتن یک رژیم غذایی غنی از فیبر می‌تواند به تقویت تخمدان و بارداری سریع این دسته از افراد کمک کند.

 

منابع پروتئینی را عوض کنید

جایگزینی برخی پروتئین‌های حیوانی (مانند گوشت، ماهی و تخم مرغ) با منابع پروتئین گیاهی (مانند لوبیا، عدس، آجیل و دانه‌ها) با کاهش خطر ناباروری مرتبط است. بر اساس شواهد به دست آمده از برخی پژوهش‌ها، جایگزینی تنها 5 درصد از کل کالری پروتئین حیوانی با پروتئین‌های گیاهی، باعث تقویت تخمدان و بارداری سریع  و جلوگیری از ناباروری ناشی از اختلال در تخمک گذاری را بیش از 50 درصد کاهش می‌دهد.

 

پیشنهاد می کنیم مقاله ناباروری چیست؟ در سایت ماماسلامت را حتما مطالعه کنید.

 

 

تقویت تخمدان و بارداری سریع صبحانه با لبنیات

 

لبنیات پرچرب را انتخاب کنید

اگرچه امروزه به شما مصرف غذاهای لبنی کم چرب توصیه می شود، اما استفاده بیش از حد از این محصولات ممکن است خطر ناباروری را افزایش دهد، در حالی که غذاهای لبنی پرچرب شانس وقوع بارداری را بالا می برند. برای تقویت تخمدان و بارداری سریع و استفاده از مزایای بالقوه لبنیات پر چرب، سعی کنید یک وعده لبنی کم چرب در روز را با یک وعده لبنی پر چرب مانند یک لیوان شیر کامل یا ماست پر چرب جایگزین کنید.

 

به وعده صبحانه اهمیت بیشتری بدهید

اگر به دنبال تقویت تخمدان و بارداری سریع هستید، وعده صبحانه را فراموش نکنید. این مساله در مورد زنانی که از مشکل تنبلی تخمدان رنج می برند، اهمیت بسیار زیادی دارد، زیرا مطالعات نشان داده اند که خوردن صبحانه آن هم با حجم بیشتر، می‌تواند به بهبود قدرت باروری در این دسته از زنان کمک کند. تصحیح برنامه غذایی و استفاده از مواد غذایی مقوی و مفید بسیار در تقویت تخمدان و بارداری سریع زنان موثر است.

 

مولتی ویتامین بخورید

اگر مولتی ویتامین مصرف می‌کنید باعث تقویت تخمدان و بارداری سریع شده و از ناباروری ناشی از تخمک گذاری جلوگیری می‌کنید. ریز مغذی‌های موجود در ویتامین‌ها نقش اساسی در بهبود قدرت باروری دارند. البته که مصرف خودسرانه از مولتی ویتامین‌ها در دوران اقدام توصیه نشده و شما باید با پزشک خود در مورد مکمل‌هایی که می‌توانند باعث تقویت تخمدان و بارداری سریع شوند، مشورت کنید.

 

 بیشتر ورزش کنید

یکی از بهترین راه‌ها برای بهبود سلامتی، تقویت تخمدان و بارداری سریع، ورزش کردن است! ورزش‌های سبک مانند پیاده روی، حرکات کششی و یوگا راه‌های بسیار خوبی برای کاهش استرس، افزایش جریان خون در اندام‌های تناسلی و ایجاد تعادل در سیستم ایمنی بدن هستند و به بهبود قدرت باروری در مردان و زنان کمک می‌کنند.

 

 

تنبلی تخمدان صحبت دیگران درباره بارداری

 

استرس را کنار بگذارید

سطوح بالای استرس ممکن است منجر به افزایش ترشح هورمون‌هایی مانند پرولاکتین و کورتیزول شود که می‌توانند بر کیفیت تخمک و تخمک گذاری تاثیر بگذارند. بنابراین فعالیت‌هایی مانند مدیتیشن، یوگا، وقت گذرانی با دوستان، پیاده روی در هوای آزاد، ماساژ و … را برای کاهش میزان استرس خود انجام دهید تا تقویت تخمدان و بارداری سریع برای شما پیش بیاید.

 

مطالعه مقاله فواید یوگا در بارداری چیست؟ از سایت ماماسلامت را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

 

سیگار کشیدن را ترک کنید

مطالعات نشان داده است که سیگار کشیدن باعث کاهش قدرت باروری هم در مردان و هم در زنان می‌شود. مواد شیمیایی موجود در سیگار می‌توانند ماده ژنتیکی (DNA) تخمک‌های زنان را تغییر داده و کیفیت آن‌ها را برای لقاح کاهش دهند. این تخمک‌های غیر طبیعی، تقویت تخمدان و بارداری سریع را دچار اختلال می‌کند. همچنین ذخیره تخمدانی در زنانی که سیگار می‌کشند، سریع‌تر افت پیدا کرده و در معرض یائسگی زودرس قرار می‌گیرند.

 

داروهای گیاهی تقویت تخمدان

 

طب سنتی راهکارهای عملی برای تقویت تخمدان و بارداری سریع را بررسی کرده و شما با نتیجه نهایی این آزمایش‌ها و مهم‌ترین داروهای گیاهی برای تقویت تخمدان و اسپرم و باروری آشنا می‌شوید. یکی از کارهایی که می‌تواند به تخمدان آسیب برساند و باعث تنبلی تخمدان شود حمام کردن در زمان پریود است. متخصصان طب سنتی پیشنهاد می‌کنند که خانم ‌ها از مصرف زیاد غذا های سرد خصوصا در این دوره پرهیز کنند.

تنبلی تخمدان، مشکلی شایع است و باید مراقب باشیم که مشکلات ناشی از آن کنترل شده و بیشتر نشود. در این صورت باید بعضی از غذاها را از وعده‌های خود کنار بگذاریم، مانند: ماست، قارچ، املت، روغن نباتی، قند و شکر زیاد، عدس، گشنیز، بادمجان و ماهی.

 

تقویت تخمدان و بارداری سریع گیاهان دارویی مناسب

مفید‌ترین گیاهان دارویی در تقویت تخمدان و بارداری سریع

 

تمشک قرمز برای تقویت تخمدان و تخمک ‌گذاری

بارداری سریع با کمک برگ سبز تمشک قرمز با کمک انسولین موجود در آن انجام می‌شود، افزایش باروری با افزایش تخمک گذاری انجام می‌شود. همچنین باعث تنظیم رگ‌های خونی در بدن می‌شود.

 

تأثیر چای سبز در تقویت تخمدان

شاید تا به ‌حال نمی ‌دانستید که چای سبز در تخمک‌ گذاری و تقویت تخمدان مؤثر هست. با کمک این گیاه، گلوبولین اتصال‌ دهنده دچار تحریک ‌شده و در نهایت در افزایش تخمک ‌گذاری تأثیر مستقیم می‌گذارد. چای سبز از  داروهای گیاهی تقویت تخمدان است.

 

پای شیر تنظیم‌ کننده هورمون های تخمک گذاری و تقویت تخمدان و بارداری سریع

عادت‌های ماهیانه همیشه برای زنان مهم بوده و هست. اگر به دنبال راهی برای تنظیم این مشکل هستید ما پیشنهاد می‌کنیم که از گیاه پای شیر برای این کار کمک بگیرید. همچنین در تقویت تخمدان و بارداری سریع هم می‌توانید از پای شیر استفاده کنید.

 

گزنه راهی دیگر برای تقویت تخمدان

اگر به دنبال راهی مؤثر برای افزایش تخمک گذاری و تقویت تخمدان و بارداری سریع هستید پیشنهاد می‌کنیم که از گزنه استفاده کنید. برای زنانی که توانایی کمی در بارداری دارند و از ناباروری می‌ترسند توصیه می‌شود که از دم ‌کرده برگ گزنه برای تقویت بارداری که یکی از داروهای گیاهی تقویت تخمدان است، استفاده شود.

 

استفاده از روغن کتان برای تقویت تخمدان و بارداری سریع

حاوی مقادیر زیادی لیگنان که باعث تنظیم میزان هورمون استروژن در بدن می‌شود. اگر فکر می‌کنید که نیاز به تنظیم روند تولید مثل هستید از روغن کتان می‌توانید استفاده کنید.

 

تقویت تخمدان و اسپرم با کمک گیاه مارچوبه

این گیاه چوب مانند که به رنگ سبز موجود هست و سری شبیه مار دارد دارای مقادیر بسیار زیادی ویتامین C می‌باشد. یکی از ویژگی‌های این ویتامین بدین شکل هست که با مراقبت از اسپرم‌‌ها جلوی اکسیداسیون شدن آن‌ها و در نتیجه باعث سلامتی سلول‌های بیضه در مردان می‌شود. همچنین از داروهای گیاهی تقویت تخمدان است و مانع ناباروری آقایان می‌شود.

 

تقویت تخمدان و بارداری سریع داروهای گیاهی

 

تعادل هورمون‌های بارداری با مکا (ماکا)

پیشنهاد می‌شود که خانم‌ها از این گیاه میان دوران قاعدگی و تقویت تخمدان سریع استفاده کنند. البته این گیاه برای مردان هم توصیه می‌شود. باید از پزشک متخصص کمک بگیرید. با کمک داروهای گیاهی تقویت تخمدان می‌توانید میزان هورمون‌های بارداری را در بدن خود متعادل و تنظیم کنید.

برای افزایش میزان باروری بانوان توصیه می‌کنیم که از گیاه دارویی مکا که حاوی مقادیر زیادی ماده معدنی و مغذی موردنیاز است، استفاده کنید. خانم‌هایی که دچار استرس برای ناباروری هستند می‌توانند از گیاه مکا استفاده کنند.

 

چند مکمل برای کمک به درمان تنبلی و تقویت تخمدان و بارداری سریع

 

1-اینوزیتول

اینوزیتول مهم‌ترین مکملی است که می تواند به زنان دچار تنبلی تخمدان که قصد باردار شدن دارند، کمک کند. مهم نیست که می‌خواهید به طور طبیعی باردار شوید یا با روش‌هایی مثل IVF. حتی اگر شما قصد باردار شدن ندارید، اینوزیتول یک مکمل مهم است که باید مصرف آن را برای تقویت تخمدان مدنظر قرار دهید.

تقریبا 70 درصد از زنان دچار تنبلی تخمدان، دارای سطوحی از مقاومت انسولین هستند. مقاومت انسولین باعث می‌شود که بدن، انسولین اضافی تولید کند که این به تنهایی باعث می‌شود تخمدان‌ها، هورمون‌های آندروژن بیشتری مثل تستسترون بسازند و نسبت هورمون لوتئین (LH) به هورمون تحریک کننده فولیکول (FSH) را تغییر دهند.

بهم ریختن تعادل هورمون‌ها می تواند به رشد تخمک آسیب بزند و عملکرد تخمدان را مختل کند. اینوزیتول به دلیل توانایی برای بهبود فعالیت گیرنده انسولین و احیای مقاومت انسولین معروف شده است. این مکمل حتی برای زنانی با تنبلی تخمدان که دارای سطح پایینی از اینوزیتول هستند، مهم است. این مکمل به احیای هورمون‌ها تا نسبت مورد نیاز برای عملکرد و تقویت تخمدان کمک می‌کند.

 

پیشنهاد می کنیم برای اطلاعات بیشتر از مقاله مشکلات بارداری در سن بالا چیست؟ از سایت ماماسلامت بازدید نمایید.

 

2-روغن ماهی

مکمل روغن ماهی فواید و مزیت‌های زیادی برای سلامتی زنان به ویژه زنان دچار سندروم تخمدان پلی کیستیک دارد. تحقیقات نشان دادند که مکمل روغن ماهی می‌تواند روند تخمک گذاری، عملکرد و تقویت تخمدان و بارداری سریع را بهبود بخشد. روغن ماهی یک مکمل مفید برای زنان دچار سندروم تخمدان پلی کیستیک است چون این مکمل می تواند به بهبود مقاومت انسولین کمک کند.

 روغن ماهی یک مکمل مهم برای زنان دچار سندروم تخمدان پلی کیستیک است چون این مکمل خاصیت ضد التهابی دارد. مکمل روغن ماهی می‌تواند به پایین آوردن سطح کلسترول بد در زنان دچار سندروم تخمدان پلی کیستیک نیز کمک کند.

 

تنبلی تخمدان قرص های مکمل

 

3-مکمل ویتامین دی

67 تا 85 درصد از زنان، دچار کمبود ویتامین دی هستند. پایین بودن سطح ویتامین دی ممکن است علائم سندروم تخمدان پلی کیستیک از جمله مقاومت انسولین، روند تخمک گذاری، بی نظمی قاعدگی، ناباروری، هایپرآندروژنیسم و چاقی را تشدید کند. نشان داده شده که مکمل ویتامین دی، اثرات سودمندی بر سیکل منظم قاعدگی و روند تخمک گذاری دارد.

 

4-ان-استیل-سیستین (NAC)

بدن از ان-استیل-سیستین (NAC) استفاده می‌کند تا بتواند آنتی اکسیدان بسازد. آنتی اکسیدان‌هایی که از این ترکیب تولید می‌شوند، به حفاظت و ترمیم سلول‌ها در اثر آسیب سلولی کمک می‌کنند. با کاهش آسیب سلولی، ترکیب NAC به مقابله با التهاب و فشار اکسیداتیو که می‌تواند به روند باروری آسیب بزند، کمک می‌کند. این مکمل به طور طبیعی در همه غذاها یافت نمی‌شود بنابراین باید آن را به شکل مکمل مصرف کرد. 

درواقع پژوهش‌ها نشان دادند که NAC حتی موثرتر از متفورمین (دارویی برای درمان سندروم تخمدان پلی کیستیک) برای بهبود مقاومت انسولین است. نشان داده شد که NAC می تواند به زنان برای تقویت تخمدان و بارداری سریع کمک دهد.

 

5-مکمل کارنیتین

استیل-ال-کارنیتین (ALC) یک آنتی اکسیدان است که به طور طبیعی در بدن تولید می‌شود. ALC به بدن کمک می‌کند تا چربی را به انرژی تبدیل کند. یک مطالعه بالینی نشان داد که زنان غیر چاق با سندروم تخمدان پلی کیستیک در مقایسه با زنان دچار تخمدان تنبل دارای سطح پایینی از ال-کارنیتین هستند. پایین بودن سطح ALC می‌تواند با هایپرآندروژنیسم و مقاومت انسولین ارتباط داشته باشد که این دو مورد از ویژگی‌های سندروم تخمدان پلی کیستیک است.

 

تقویت تخمدان و بارداری سریع تخمدان ها و رحم زنان

 

6-منیزیم

منیزیم در بیش از 300 واکنش آنزیمی در بدن انسان از جمله متابولیسم گلوکز نقش دارد. زنان با سندروم تخمدان پلی کیستیک، 19 برابر بیشتر از کل جمعیت در معرض خطر کمبود منیزیم هستند. پایین بودن سطح منیزیم می‌تواند مقاومت انسولین را بدتر کند و در نتیجه می‌تواند بر تعادل هورمون و مخابره سیگنال تاثیر بگذارد. بهم ریختن تعادل هورمون در زنانی با سندروم تخمدان پلی کیستیک بسیار شایع است که این در جوانب مختلفی از باروری تداخل ایجاد می کند.

مکمل منیزیم برای زنانی با سندروم تخمدان پلی کیستیک ممکن است به بهبود مقاومت انسولین، کاهش التهاب و تسکین علایم PMS کمک کند.

 

برای اطلاعات بیشتر بهتر است از مقاله فریز کردن تخمک چیست؟ در دانشنامه ماماسلامت نیز بازدید نمایید.

 

7-پروبیوتیک

 بیشتر علائم سندروم تخمدان پلی کیستیک از جمله مقاومت انسولین، تراکم هورمون جنسی و چاقی ممکن است تاثیر بدی بر تنوع و ترکیب میکروب‌های روده داشته باشد. میکروب‌های روده برای متابولیسم مواد مغذی و مراقبت از ساختار روده حیاتی و مهم است.

مکمل پروبیوتیک می‌تواند به بهبود سلامت روده، کاهش التهاب و بهتر شدن تعادل هورمون‌ها در زنان و تقویت تخمدان کمک کند. مصرف مکمل پروبیوتیک ممکن است به مقابله با دیگر علائم سندروم تخمدان پلی کیستیک به واسطه تنظیم سیکل قاعدگی و پایین آوردن سطح آندروژن کمک کند.

 

8-مکمل روی (زینک)

عنصر روی یک آنتی اکسیدان قوی است که به تنظیم عملکرد آنزیم‌های مختلف کمک می‌کند. این مکمل می‌تواند به تنظیم رشد سلول، آزادسازی هورمون کمک کند و تقویت تخمدان و بارداری سریع تاثیر بگذارد.

در زنانی با سندروم تخمدان پلی کیستیک، مکمل روی اثر مثبتی بر بیشتر پارامترها به خصوص پارامترهای مربوط به مقاومت انسولین دارد. به علاوه مکمل روی می‌تواند به بهتر شدن تعادل هورمون‌ها و روند تخمک گذاری کمک کند. مکمل روی می‌تواند به بهبود دیگر علائم سندروم تخمدان پلی کیستیک مثل آکنه، رشد مو، کنترل وزن و ریزش مو کمک کند.

 

9-مکمل ویتامین‌های B

ویتامین‌های B انواع گوناگونی دارند اما مهم‌ترین این ویتامین‌ها برای سلامت تخمدان، ویتامین‌های B12 و فولات (B9) است. هر دو ویتامین به پایین آوردن التهاب به واسطه شکستن و تجزیه آمینواسید هموسیستین کمک می کنند. مکمل فولات می‌تواند سطح پروژسترون را افزایش و خطر از دست دادن تخمدان را کاهش دهد. دیگر مطالعات روی تاثیر مواد مغذی بر باروری نشان داد که فولات برای کیفیت و رشد تخمک، کاشت تخمک، رشد جنین و رشد بافت‌ها ضروری است.

 

پیشنهاد می کنیم که از مقاله مکمل هایی  قبل از بارداری که باید مصرف کنیم از سایت ماماسلامت بازدید نمایید.

 

10-کوآنزیم Q10

کوآنزیم Q10 اثرات بسیار سودمندی برای باروری زنان سالم و زنانی با تنبلی تخمدان دارد. پژوهش‌ها نشان دادند که مصرف مکمل کوآنزیم Q10 قبل از استفاده از روش IVF می‌تواند پاسخ تخمدان را در زنانی که تحت عمل IVF قرار گرفته اند، بهبود بخشد. نشان داده شد که کوآنزیم Q10 با دلایل ناباروری مرتبط با سن از جمله کاهش کمیت و کیفیت تخمک مقابله می‌کند.

کوآنزیم Q10 علاوه بر اینکه باروری را تقویت می کند، فواید ویژه ای برای تقویت تخمدان دارد. نشان داده شده که کوآنزیم Q10 اثر سودمندی بر سطح انسولین و هورمون تستسترون دارد.

 

تقویت تخمدان و بارداری سریع بشقابی از مکمل و ویتامین

 

چندین دستور خانگی برای تقویت تخمدان و بارداری سریع

 

 سرکه سیب

سرکه سیب را در آب مخلوط کنید و این نوشیدنی را بنوشید. این نوشیدنی را اول صبح بعد از بیدار شدن از خواب میل کنید و به تدریج می‌توان تعداد دفعات آن را از دو تا سه بار در روز قبل از غذا افزایش داد. از بهترین داروهای گیاهی تقویت تخمدان، سرکه سیب است. سرکه سیب اثرات ضد دیابتی است و مصرف منظم آن باعث متعادل شدن سطح انسولین در بدن می‌شود و این ممکن است به کنترل علائم کیست تخمدان کمک کند.

 

 روغن نارگیل

این روغن یکی از سالم ترین روغن‌ها و داروهای گیاهی تقویت تخمدان برای مصرف خوراکی است؛ زیرا حاوی اسیدهای چرب با زنجیره متوسط ​​و آنتی اکسیدان‌هایی است که به تنظیم سطح قند و ترشح انسولین کمک می‌کند. روغن نارگیل همچنین با کاهش سطح کلسترول بد خون موجب حفظ سلامت عروق خونی و قلب می‌شود.

 

 روغن کرچک

این روش یکی از بهترین راه‌ها برای نفوذ روغن به عمیق‌ ترین لایه‌‌های پوست و حتی رسیدن به اندام‌ها برای کمک به درمان تخمدان پلی کیستیک است. این روغن گردش خون را بهبود می‌بخشد، جریان لنفاوی در ناحیه‌ای که روغن مصرف می‌شود را افزایش می‌دهد، هورمون‌ها را تنظیم می‌کند، مواد مغذی را به بدن می‌رساند و سموم را از بدن دفع می‌کند.

 

 روغن گل مغربی 

گل مغربی در درمان سندرم تخمدان پلی کیستیک مفید است، زیرا با بهبود عملکرد متابولیک به کاهش سطح کلسترول در بدن کمک می کند. همچنین علائم مشابه سندرم تخمدان پلی کیستیک، یائسگی و علائم قبل از قاعدگی را تسکین می‌دهد. روزی یک عدد کپسول روغن گل مغربی را مصرف نمایید. درصورتی که این قرص را از اولین روز شروع پریودی تا تخمک گذاری خود مصرف کنید تاثیر بهتری برای تقویت تخمدان خواهد داشت.

 

 ژل رویال

ژل رویال ماده غذایی است که ملکه زنبور عسل در کندو از آن تغذیه می‌کند. این ماده سرشار از مواد مغذی، ویتامین‌ها و مواد معدنی است که به ملکه زنبور عسل کمک می کند تا سالم‌تر باشد و بتواند روزانه دو هزار تخم بگذارد. ژل رویال به از بین بردن اثر استروژن کمک می‌کند و برای تنظیم ناهنجاری‌ها در چرخه قاعدگی موثر عمل می‌کند. همچنین، استفاده از این مکمل ممکن است به بهبود عملکرد عملکرد تخمدان ها کمک کند. این مایع عسل مانند را می توان به تنهایی یا به همراه صبحانه میل کرد. ژل رویال را یک بار در روز مصرف نمایید.

 

 آب آلوئه ورا 

در تحقیقات مشخص شد که ترکیبات آلوئه ورا سطح کلسترول خون را کاهش می‌دهد که منجر به بازگرداندن تعادل استروئیدی توسط تخمدان‌ها می‌شود که به طور مثبت بر عملکرد تخمدان تأثیر می‌گذارد و به کاهش علائم سندرم تخمدان پلی کیستیک کمک می کند.این آب میوه را هر روز صبح قبل از صبحانه بنوشید.

 

آب آملا 

آملا یکی از گیاهانی است که معده را از سموم پاک می کند و سطح کلسترول را کاهش می دهد. اثر ضد التهابی و رادیکال های آزاد آن به بدن کمک می کند تا تعادل هورمونی را بازیابی کند. آب آملا را با آب مخلوط کرده و روزی یک بار مصرف کنید.

 

دریافت برخی از ویتامین ها و مکمل ها از جمله آهن، روی، منیزیم، ویتامین D و امگا3 نقش موثری در تقویت تخمدان و افزیش احتمال باروری دارند. در کنار مصرف مکمل ها و ویتامین ها مصرف برخی از ترکیبات طبیعی مانند سرکه سیب، آب آلوئه ورا، آب آمله هم در درمان تخمدان پلی کیستیک که یکی از عوامل اصلی ناباروری و تضعیف تخمدان ها است، نقش موثری دارند.

 

رعایت بهداشت در دوران قاعدگی از نکات مهم و قابل توجه در سلامت رحم و تخمدان‌ها می‌باشد. استفاده از کاپ قاعدگی و خرید آن از فروشگاه لوازم بهداشتی ماماسلامت لذت روزهایی پریود راحت‌تر را برایتان به همراه خواهد داشت.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *