اطلاعات عمومی

روش‌های ترمیم و تنگ کردن واژن بعد از زایمان طبیعی

روش‌های ترمیم و تنگ کردن واژن بعد از زایمان طبیعی

 

بدون شک زایمان طبیعی، مزایای بسیاری برای مادر و جنین دارد. در حالی که بسیاری از مادران بی صبرانه منتظر تجربه این لحظه معجزه آسا هستند، اما نگران دوران پس از زایمان نیز هستند. آیا واژن پس از زایمان طبیعی، می تواند به حالت قبل از زایمان بازگردد؟  آیا زن و مرد می توانند به اندازه قبل از زایمان از رابطه جنسی لذت ببرند؟ آیا خانم ها با خشکی واژن رو به رو می‌شوند ؟  آیا زایمان طبیعی واقعاً می تواند باعث گشاد شدن، شلی و خشکی واژن شود؟

زایمان طبیعی می تواند منجر به این شود که شما دائما احساس شلی ،خشکی و گشادی واژن کنید. این مشکلات باعث می‌شود احساس لذت جنسی در طول مقاربت در هر دو طرف (زن و مرد) کاهش یابد، که به نوبه خود می تواند منجر به کاهش عزت نفس جنسی و کاهش صمیمیت جنسی شود. روش‌های بسیاری برای تنگ شدن واژن وجود دارد، از عمل‌های جراحی گرفته تا استفاده از محصولاتی مانند شیاف و ژل‌های تنگ کننده واژن.

از آنجایی که بسیاری از خانم‌ها از جراحی می‌ ترسند و هزینه های آن تقریبا بالا است ترجیح می دهند از روش های جایگزین استفاده کنند که نیازی به عمل نباشد .پس بهترین گزینه استفاده از محصولاتی نظیر شیاف و ژل تنگ کننده واژن می باشد و همچنین این محصولات از نظر اقتصادی هم مقرون به صرفه می باشند.

 

چگونه زایمان طبیعی می تواند باعث شل شدن و گشادی واژن شود؟

 

واژن دارای خاصیت ارتجاعی است و می‌تواند ورود چیزهای بیرونی و خارجی مانند آلت تناسلی را تحمل کند. همین ویژگی‌اش هست که امکان بازشدن و خروج نوزاد را هم به وجود می‌آورد.

بسیار رایج است که بعد از زایمانی طبیعی شل شدن و گشادی واژن را تجربه کنید. واقعیت این است که ماهیچه‌های واژن برای اجازه خروج نوزاد دچار کشیدگی شده تا امکان خروج مقدور باشد.

بعد از خروج نوزاد، این حس به وجود می‌آید که واژن کمی شل‌تر و گشادتر از قبل شده است. چند روز بعد از زایمان، واژن دوباره شروع به بازگشتن به حالت قبلی می‌کند. عضلات و ماهیچه‌های آن هم به مکان قبلی‌شان بازمی‌گردند.

این را هم در نظر بگیرید که شاید شمایل و حالت واژن، با وجود بازگشت تمام عضلات به حالت قبلی باز هم مانند شکل اولیه خود در قبل از زایمان طبیعی نشود. کسانی که چندین‌ بار زایمان طبیعی داشته‌اند، بیشتر در معرض از دست‌دادن سطحی از انعطاف‌پذیری واژن هستند.

 

مطالعه بیشتر: علت بروز کمردرد در بارداری چیست؟ راه های در مان کمردرد در بارداری!

 

چگونه زایمان طبیعی می تواند باعث خشکی واژن شود؟

 

خشکی واژن و فرج که پس از زایمان تجربه می شود، اغلب نتیجه تغییر هورمون ها است. سطح هورمون استروژن پس از زایمان کاهش می‌یابد، و اگر نوازد از شیر شما تغذیه می کند، این سطح از هورمون می‌تواند تا زمانی که شیردهی را متوقف کنید، پایین باشد. سطح پایین استروژن ممکن است تا زمان بازگشت تخمک گذاری اتفاق بیافتد، که در صورت شیردهی نیز ممکن است سرکوب شود.

استروژن نقش کلیدی در کمک به روانکاری و الاستیک بودن بافت واژن دارد. هنگامی که تولید این هورمون کاهش می یابد، بافت های موجود در کانال واژن و اطراف فرج نازک تر، خشک تر و ملتهب می شوند.

خشکی واژن که در طول دوره پس از زایمان تجربه می‌شود، می‌تواند به رابطه جنسی دردناک منجر شود، یعنی اگر ارائه‌دهنده مراقبت‌های بهداشتی به شما اجازه داده باشد که رابطه جنسی را از سر بگیرید. افزایش خشکی می تواند فرج شما را نیز حساس تر کند.

 

زایمان طبیعی می تواند باعث عفونت اداری واژن شود؟

 

پس از زایمان در مقابل عفونت مجاری ادرار آسیب‌پذیرتر هستید، به ‌ویژه اگر به مثانۀ شما سوند وصل شده است یا تزریق اپیدورال انجام شده باشد. عفونت مجاری ادرار ممکن است در هر یک از بخش‌های مجاری ادرار شامل کلیه و مثانه نیز ایجاد شود. برای جلوگیری از این مشکل می توانید از ژل های بهداشتی استفاده نمایید.

ژل بهداشتی بانوان، محصولی است که به طور اختصاصی برای شستشوی نواحی ژنیتال فرموله شده است. همه‌ی خانم‌ها می‌توانند از ژل بهداشتی استفاده کنند. استفاده از این ژل‌ها برای کسانی که از تحریکات پوستی، خارش، خشکی و عفونت رنج می‌برند، بی‌خطر است.

همانطور که در ابتدای مقاله برای شما عزیزان ذکر کردیم، استفاده از ژل ، شیاف تنگ کننده واژن و همچنین ژل بهداشتی بانوان برای استفاده در دوران پس از زایمان بسیار کارآمد است با ما همراه باشید تا به معرفی و بررسی این محصولات بپردازیم.

 

شیاف ماریانا دکتر آز :

 

Shape1

 

یکی از محصولات گیاهی و طبیعی با کیفیت در حوزه طب سنتی که بارها به فواید و مزایای بیشمار آن برای درمان بسیاری از بیماری ها و رفع مشکلات زنانگی اشاره شده؛ این محصول می باشد. بر اساس تجربه و بررسی های صورت گرفته می توان گفت که نتایج رضایت بخشی از مصرف این قرص گیاهی به عنوان یک داروی طبیعی در رفع مشکلات گشادی و شل شدن واژن بسیاری از بانوان حاصل شده و استفاده از خواص منحصر به فرد این محصول هم از نظر عوارض و هم به لحاظ قیمت نسبت به دیگر شیوه های درمانی بسیار بهتر و مقرون به صرفه تر است.

می توان گفت که مصرف این محصول می تواند به تنگ کنندگی بسیار سریع واژن، رفع مشکل سرد مزاجی در صورت عدم نیاز جنسی افراد، رفع مشکل بی اختیاری ادرار، درمان کیست و افتادگی رحم و درمان فیبروم های کوچک، برطرف کردن مشکلات ناشی از افتادگی رحم بر اثر زایمان، بهبود روابط جنسی بین زوجین، خوشبو کننده محیط واژن و … کمک کند.

 

نحوه استفاده از شیاف ماریانا دکتر آز :

در پاسخ به این سوال که چگونه شیافِ ماریانا را مصرف کنیم؟ می توان گفت که برای مصرف هر نوع دارویی چه گیاهی و چه شیمیایی بهتر است که قبل از هر چیز با پزشک خود در این باره مشورت کنید تا داروی مورد نظر را دقیقا بر حسب نیاز بدن و وضعیت مشکل شما برایتان تجویز کند. در خصوص نحوه استفاده از شیاف ماریانا دکتر آز نیز بهتر است که این محصول را به تعداد 3 عدد در نخستین هفته دوره 3 ماهه خود استفاده نمایید همچنین بعد از آن به تدریج در هفته های بعدی تعداد آن را به 2 عدد کاهش دهید.

نتایج مطلوب این دارو بعد از استفاده مرتب طی دو هفته خود را نشان خواهد داد و برای تاثیر گذاری بیشتر آن بنا بر توصیه پزشک میتوانید مصرف این محصول را به هر دو هفته یکبار در طی 3 ماه ادامه دهید.

 

ژل لوبریکانت تنگ کننده پلژر Pleasure سیمپلکس :

 

Shape2

 

ژل لوبریکانت تنگ کننده پلژر Pleasure سیمپلکس برای خانم هایی که به تازگی زایمان کرده اند؛ محصولی کاملا مناسب است. این ژل به انقباض عضلات واژن کمک کرده و با این کار، لذت ناشی از رابطه جنسی را دو چندان می سازد. این محصول از نقاط قوت بسیاری برخوردار می باشد. یکی از امتیازات آن، ترکیباتش است که بر پایه آب می باشد. این ترکیبات دارای سازگاری با بدن بوده و آثاری مثل حساسیت را از خانم ها دور می سازند. همچنین ژل فوق باعث افزایش ترشح واژن شده و با مرطوب کردن این ناحیه، خشکی و درد را پایان می بخشد. این ژل به انقباض ناحیه تناسلی زنانه پرداخته و مخاط خشک تناسلی را بهبود می بخشد.

 

نحوه استفاده از ژل لوبریکانت تنگ کننده پلژر Pleasure سیمپلکس :

قبل از شروع رابطه، مقداری از ژل را به اندازه مورد نیاز بردارید. سپس آن را روی موضع مورد نظر ماساژ دهید. پس از جذب ژل به پوست و بعد از گذشت چند دقیقه می توانید رابطه جنسی تان را آغاز کنید.

 

ژل بهداشتی بانوان ویرگو:

 

Shape3

 

استفاده از این ژل به همه دختران و زنان توصیه میشه!

بهداشت شخصی و جنسی از الزامات یک زندگی سالم به شمار میاد. یکی از مواردی که زنان باهاش درگیر هستن مسئله عفونت واژن هست. عفونت واژن بدلیل رشد باکتری ها و قارچ ها در ناحیه واژن بوجود میاد و باعث میشود که سلامت جنسی شما به خطر بیافتد و خودتان و شریک جنسی شما از این وضعیت ناراضی باشید و آزرده بشوید.

همچنین بسیاری از بانوان، هنگام شروع رابطه جنسی نسبت به واژن خود نگرانی هایی دارند.

از جمله این نگرانی ها شامل:

  • بوی نامطبوع واژن
  • امکان عفونت های قارچی و باکتریایی
  • و بدمزه بودن واژن (برای افرادی که قصد رابطه ی جنسی دهانی یا اورال دارند)

ژل بهداشتی واژن ویرگو با عصاره انار، تمام این مشکلات را برطرف نموده و یک رابطه ی جنسی دلپذیر را برای شما فراهم می کند.

عصاره انار برای درمان عفونت های ساده زنانه بسیار موثره. همچنین عصاره انار دارای خاصیت تنگ کنندگی و روشن کنندگی ناحیه واژن است.

 

نحوه استفاده از ژل بهداشتی بانوان ویرگو:

قبل از استفاده دست ها را بشوئید، نحوه ي استفاده از ژل ها به اين شكل هست كه شما يك بند انگشت از اين ژل رو روي ناحيه ي تناسلي تان كه مرطوب است میزنید تا كف ملايمي ايجاد شود.

حدود ۳۰ تا ۶۰ ثانيه بهش زمان بدين تا تاثير خودش رو بذاره و بعد كامل اون ناحيه رو با آب بشوييد و با دستمال به آهستگي پاك كنين . اين كار هم ناحيه ي تناسلي تون تميز مي شه هم تا مصرف بعدي ، بوي بدي به مشام شما نمي رسه. با استفاده از این محصولات، درست مثل دوران قبل از بارداری از یک رابطه جنسی عالی لذت ببرید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *