مطالب علمی

نکاتی مهم درباره لباس زیر مناسب برای دوران بارداری

لباس زیر مناسب برای دوران بارداری نقاشی یک خانم با لباس زیر

انتخاب لباس زیر مناسب برای دوران بارداری به دلیل تغییر حجم و سایز سینه و باسن زنان یکی از دغدغه‌های آنان می‌باشد. از اوایل بارداری که وزن شروع به اضافه شدن می‌کند، لباس‌های زیر قبلی خانم‌ها دیگر برای دوران بارداری آن‎‌ها مناسب نیست. بهتر است برای راحت‌تر بودن قبل از خرید لباس زیر جدید، مواردی را در نظر بگیرید.

گروه ماما سلامت در این مطلب شما را با نکاتی برای انتخاب بهتر شورت و سوتین مناسب بارداری آشنا خواهد کرد.

 

چرا باید لباس زیر مخصوص بارداری را انتخاب کنیم؟

دوران بارداری، زمانی ایده‌آل برای تغییر نوع لباس‌های روزانه زنان، مخصوصا لباس‌ زیر می‌باشد. سینه‌های زنان باردار هم در طی دوران بارداری تغییر کرده و با گذشت هر سه ماه از این دوران تا اندازه‌ای بزرگ می‌شود، طوری که هر خانم بارداری متوجه خواهد شد که زمان خداحافظی با سوتین‌های قدیمی فرا رسیده است.

به خاطر داشته باشید که هر خانم بارداری باید این دوره از زندگی خود را با استفاده از لباس زیر مناسب برای دوران بارداری سپری کند، تا بتواند به راحتی این دوران را به اتمام رسانده و دوره شیردهی خود را با نوع جدیدی از سوتین و لباس زیر شروع کند.

بهتر است در این دوران لباس‌های زیر نخی انتخاب کنید و از پوشیدن سوتین‌های فانتزی اجتناب کنید زیرا این لباس‌های زیر تمام سینه را نمی پوشانند.همچنین در این دوران سوتین فنردار نپوشید، این سوتین‌ها اغلب باعث ناراحتی مادر می‌شود و همچنین ممکن است فنر آن‌ها خارج شود و سینه را زخم کند.

 

لباس زیر مناسب برای دوران بارداری تصویر خانم ها با لباس زیر

 

لباس زیر مناسب برای دوران بارداری، انتخاب سوتین

یکی از اولین نشانه‌های بارداری می‌تواند بزرگ شدن سینه‌ها باشد. الگوی رشد سینه هر زنی ممکن است با دیگری فرق داشته باشد. سینه‌ برخی از زنان در سه ماهه اول بزرگ می‌شود و تا پایان بارداری تغییر چندانی نمی‌کند، اما در بعضی دیگر ممکن است سینه به مرور تا پایان بارداری همچنان رشد کند.

بزرگ شدن سینه ممکن است برای برخی خانم‌ها خوشایند نباشد یا نگرانی‌هایی در مورد بد فرم شدن آن برایشان وجود داشته باشد. در هر حال، انتخاب لباس زیر مناسب برای دوران بارداری خصوصا سوتین، می‌تواند سیر رشد سینه‌ها را کنترل کند. بهترین زمان برای انتخاب سوتین را، بدن شما می‌گوید. اگر سینه‌های شما به قدری بزرگ شده که سوتین‌های قبلی برایتان تنگ شده است، باید سوتین مناسب بارداری برای خود پیدا کنید. بهتر است نکته‌های زیر را برای خرید سوتین‌های مخصوص بارداری به خاطر بسپارید:

 

جنس سوتین تا حد ممکن نخی باشد

برای انتخاب سوتین نخی، برچسب اطلاعات محصول که داخل سوتین می‌باشد را بخوانید یا از فروشنده سؤال کنید. درصد نخ مصرفی به‌کار رفته در سوتین، روی برچسب پارچه‌ای آن نوشته شده است. به عنوان مثال روی برچسب یک سوتین عبارت ۱۰۰ درصد COTTON نوشته می‌شود.

 

 سوتین شما باید تمام سینه را بپوشاند

اگر سینه‌های شما حساس شده است، سعی کنید سوتینی بخرید که تمام سینه را بپوشاند. سوتین‌های فانتزی که نیمه پایین سینه را می‌پوشاند برای بارداری مناسب نیست.

 

 سوتین انتخابی باید حداقل سه ردیف قلاب در پشت داشته باشد

سوتین‌های مخصوص بارداری باید قابلیت این را داشته باشد که کمی گشادتر یا تنگ‌تر شوند. از آن جا که ممکن است سینه‌های شما به تدریج رشد کند، سوتینی که قلاب‌های فلزی بیشتری دارد، به شما کمک خواهد کرد تا مدت‌زمان بیشتری از آن استفاده کنید.

 

 بند سوتین باید پهن باشد

بهتر است سوتین‌هایی انتخاب کنید که بند آن پهن است و چند سانتی‌متر از زیر سینه را نیز پوشش بدهد. سوتین‌هایی که بند پهنی دارد و تمام سینه را پوشش می‌دهد، تا حدودی از تکان‌های سینه جلوگیری می‌کند.

 

 سوتین نباید فنر داشته باشد

سوتین‌های فنردار ممکن است از رشد صحیح سینه جلوگیری کند. همچنین این سوتین‌ها اغلب باعث ناراحتی مادر می‌شود و همچنین ممکن است فنر آن‌ها خارج شود و سینه را زخم کند.

اگر نمی‌توانید به شکلی دقیق سایز جدید سینه‌ خود را اندازه گیری کنید، بهتر است از فروشنده خانم فروشگاه لباس زیر بخواهید که سایز سینه شما را مشخص کند تا بتوانید سوتینی مناسب با سایز جدید خود انتخاب کنید. بهتر است سوتین‌های خیلی تنگ خریداری نکنید. اگر در ماه‌های آخر بارداری برای خرید سوتین اقدام می‌کنید، می‌توانید سوتین‌هایی را انتخاب کنید که برای دوران شیردهی نیز مناسب است.

 

برای خرید مناسب‌ترین و با کیفیت‌ترین سوتین شیردهی دانتل رنگی از فروشگاه آنلاین ماماسلامت بازدید نمایید.

 

لباس زیر مناسب برای دوران بارداری نقاشی شورت و سوتین

 

چرا زنان باید از سوتین‌های مخصوص بارداری استفاده کنند؟

همه شکایاتی که مادران جوان، زمانی که برای اولین بار باردار شده‌اند، در مورد علائم کشش پوست سینه‌هایشان دارند و امری بسیار شایع است را شنیده‌اند.

بروز این حالت عمدتا به دلیل حمایت ناکافی سوتین‌ها از سینه بزرگ زنان در طی دوران بارداری اتفاق می‌افتد. بسیاری از پزشکان متخصص زنان و زایمان ادعا می‌کنند که سوتین‌های معمولی نمی‌تواند نیازهای بدن یک زن باردار و یا شیرده را برآورده کند.

بنابراین، زنان باردار باید اطمینان حاصل کنند که سینه‌های سنگین آن‌ها در طی این دوره به وسیله سوتین‌های مخصوص بارداری به اندازه کافی حمایت می‌شود. به عبارتی بهتر، استفاده از سوتین‌های مخصوص بارداری باید باعث از بین بردن علائم کشش در سینه‌ها زنان باردار شود.

به خاطر بسپارید که انطباق سینه‌های زنان باردار بر روی قفسه سینه، به وسیله سوتین‌های مخصوص بارداری، باعث کاهش فشار وارده بر روی عضلات قفسه سینه خانم‌های باردار می‌شود.

در ضمن با آغاز دوران بارداری، فشار زیادی بر روی کمر برخی از زنانی که قبلا دارای سینه‌های بزرگی بودند، وارد می‌شود، که این درد کمر تا پایان دوران بارداری ادامه خواهد داشت. به دلیل لین که در این دوره، ستون فقرات زنان تحمل وزن اضافی سینه‌های سنگین را نداشته و باعث بروز مشکلاتی در بدن این افراد و جنین داخل رحمشان خواهد شد.

در خرید سوتین‌های مخصوص بارداری هرگز خساست به خرج ندهید، زیرا استفاده از سوتین نامناسب در طی بارداری ممکن است باعث انسداد مجاری وصل شده به سینه‌هایتان شده و شما را برای شیردهی فرزندتان بعد از زایمان دچار درد و ناراحتی کند.

البته، این اتفاق ممکن است در برخی از زنان رخ دهد اما انتخاب سوتین‌های مخصوص بارداری می‌تواند سلامت مادر را در دوران بارداری و شیردهی تامین کند. به خاطر داشته باشید که اگر وقت رفتن به بازار را ندارید، می‌توانید انواع لباس زیر بارداری را به صورت سفارشی و آنلاین از طریق سایت ماماسلامت خریداری کنید.

 

لباس زیر مخصوص بارداری، انتخاب شورت

یکی از مواردی که خانم‌ها در دوران بارداری خود تجربه می‌کنند، ترشحات دوران بارداری است. این ترشحات حس ناخوشایندی را ایجاد می‌کنند. از طرفی هم محیط واژن بسیار حساس و مستعد عفونت است. در نتیجه همیشه باید خشک و تمیز باشد. یکی از راه‌های خلاصی از این مشکل استفاده از شورت‌های نخی است.

با توجه به این شرایط خاص باید در دوران بارداری نسبت به انتخاب شورت توجه ویژه داشت. پارچه شورت مخصوص بارداری باید دارای قابلیت تنفسی خوبی باشد، تا بتواند تعریق و رطوبت را از بدن خارج کرده و محیط واژن را بهداشتی کند.

ویژگی دیگری که شورت مخصوص بارداری باید داشته باشد، این‌که جریان هوا به راحتی از آن عبور کند. در نتیجه بهترین نوع پارچه برای شورت ، جنس نخ، پنبه و الیاف طبیعی است. با توجه به بزرگ شدن ناحیه شکم و باسن در دوران بارداری، برای ایجاد محیط مناسب برای جنین، شورت زنان باردار باید راحت باشد.

 

 

برای خرید بهترین و مرغوب‌ترین شورت بارداری طرح جوجه به سایت فروشگاهی ماماسلامت مراجعه نمایید.

 

لباس زیر مناسب برای دوران بارداری تصویر بندلباس و خشک کردن لباس زیر

 

انتخاب شورت مخصوص بارداری بستگی به راحتی و عادت شما در مورد نوع خواهد داشت. در بارداری ممکن است باسن کمی بزرگ شود و حجم شکم اجازه ندهد که شما شورت‌هایی را بپوشید که قبلا از آن‌ها استفاده می‌کردید.

شورت‌ مخصوص بارداری شورتی است که قسمتی از آن تا روی شکم کشیده می‌شود و خود شکم را نیز پوشش می‌دهد. ویژگی‌های شورت بارداری هنگام خرید:

– شورتی که انتخاب می‌کنید، نباید خیلی تنگ یا خیلی گشاد باشد. شورت تنگ یا گشاد ممکن است مانع حرکت کردن آزادانه شما شود.

– جنس شورت باید نخی باشد. بهتر است شورتی که انتخاب می‌کنید کاملا نخی باشد یا روی اتیکت آن عبارت COTTON درج شده است. شورت‌های نخی معمولا باعث ایجاد حساسیت در واژن نمی‌شود.

– قسمت کشی شورت که روی شکم کشیده می‌شود، نباید خیلی تنگ باشد و جنس آن نیز تا حد ممکن از نخ باشد.

اگر شورت‌های بارداری، مناسب شما نیست یا در آن احساس راحتی نمی‌کنید، می‌توانید از شورت‌های معمولی استفاده کنید، اما حتما نسبت به سایز و جنس آن دقت لازم را داشته باشید.

 

لباس زیر مناسب برای دوران بارداری اتو زدن لباس زیر

 

انواع شورت مخصوص بارداری

شورت‌ مخصوص بارداری در دو نوع متفاوت در بازار موجود هستند، که در طرح و رنگ‌های جذابی طراحی شده‌اند که شامل این موارد است:

 

شورت بارداری بالای ناف

این دست از لباس زیر مخصوص بارداری، فاق بلندی دارد و تا بالای ناف می‌آید. همچنین کاملا بخش شکم را پوشش می‌دهد و متناسب با تغییر سایز، اندازه آن تغییر می‌کند. بخاطر پوشش دهی کامل بخش باسن و شکم در عین حس راحتی فرم زیبایی هم به مادران باردار می‌دهد.

 

شورت‌های بارداری فاق کوتاه

این نوع از شورت‌ مخصوص بارداری مناسب مادرانی است که افزایش وزن چندانی ندارند و فقط به دنبال یک لباس زیر راحت و مناسب هستند. این سبک از شورت‌ها، چون فاق کوتاهی دارند و بخش زیر شکم و یا زیر ناف را پوشش می‌دهند برای مصرف در فصل تابستان که هوا بسیار گرم است، به مادران باردار پیشنهاد می‌شود.

 

از چه زمانی باید از شورت بارداری استفاده کرد؟

افراد متفاوت، تجربه‌های متفاوتی نیز در دوران بارداری دارند. بعضی از مادران باردار، رشد سریع و افزایش وزن بالایی دارند و بعضی دیگر افزایش وزن تدریجی و کمی دارند. پس به طور قطع نمی توان تاریخ مشخصی برای استفاده از شورت بارداری تعیین کرد.

اما عموما 4 از ماهگی که جنین رشد مشخصی داشته و مادر افزایش وزنش سریعش شروع خواهد شد، بهترین زمان استفاده از شورت مخصوص بارداری است. اگر افزایش وزن شکم و باسن شما دیرتر یا زودتر از 4 ماهگی رقم خورد، می‌توانید متناسب با آن از این نوع لباس زیر استفاده کنید.

 

در زمان خرید شورت مخصوص بارداری، سایز خود را چگونه تشخیص دهید؟

اگر در ماه‌های اول بارداری هستید و در زمان انتخاب سایز شورت مخصوص بارداری، دچار تردید شده‌اید، نگران نباشید، لباس زیر را دو الی سه سایز بزرگتر از سایز فعلی خود خریداری کنید، چرا که شما افزایش وزن خواهید داشت.

توجه داشته باشید که آن زمان را نیز باید از این شورت مخصوص بارداری استفاده کنید تا نیازتان را رفع کند. اگر در ماه‌های آخر بارداری هستید، کافی است دور کمر و دور باسن خود را با استفاده از متر گرفته و از طریق جدول راهنمای سایز لباس زیر مطابقت داده و با خیال آسوده خرید بفرمایید.

 

لباس زیر مناسب برای دوران بارداری نقاشی سبد شستشوی لباس

 

مراقب بهداشت لباس زیر مخصوص بارداری باشید!

نزدیک‌ترین رابطه با پوست بدن را لباس زیر دارد. این رابطه علاوه بر نزدیک بودن، طولانی نیز هست. به همین دلیل بیشتر از هر لباس دیگری باید مراقب بهداشت لباس زیر بود.

شما مسئول سلامت جنین خود در دوران بارداری می‌باشید پس مراقب بهداشت لباس زیر خود باشید. به منظور جلوگیری از بیماری خود یا سایر اعضای خانواده، باید نکات پزشکی لباس زیر را جدی بگیرید. چرا که در اغلب خانه‌ها، لباس‌ها با هم شسته می‌شود.

به همین دلیل اگر به اندازه کافی مراقب بهداشت لباس زیر مخصوص بارداری نباشید به جز آن‌ که خودمان به بیماری و عفونت‌های دستگاه تناسلی مبتلا می‌شویم، دیگران را نیز در معرض این بیماری‌ها قرار می‌دهیم.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *