اطلاعات عمومی

بهترین دستیار مادران از میان انواع شیر ظرفشویی!

کودک و شستن ظرفشویی

حتماً به عنوان یک مادر به دنبال بهترین گزینه ها برای نگهداری از فرزند دلبند خود هستید، ‌حتی در زمینه انتخاب شیرآلات مناسب. یکی از انواع شیرآلات منزل که می تواند کمک حال یک مادر باشد شیر ظرفشویی است. اما چطور یک شیر آشپزخانه می تواند دستیار شما باشد؟ در ادامه نقش سه نوع شیر ظرفشویی شاوری، شیر ظرفشویی فنری و شیر ظرفشویی دو منظوره در زمینه نگهداری از فرزندان بررسی شده است.

کودک خردسال و شیرظرفشویی شاوری

شیر شاوری

شیر ظرفشویی شاوری از محبوب ترین مدل های شیر ظرفشویی است. در علم بلند شیر شاوری، یک شلنگ با قابلیت چرخش 360 درجه تعبیه شده است. علمک شیر آشپزخانه شاوری به همراه این شلنگ به راحتی از جای خود خارج می شود و پس از پایان کار در وضعیت اولیه قرار می گیرد. شیر ظرفشویی شلنگدار انتخاب مناسبی برای آشپزخانه هایی با فضای کم است که به شیرآلاتی با دامنه حرکتی بالا، جهت دسترسی به تمامی نقاط سینک، نیاز دارند. معمولاً حالت اسپری آب در شیرآلات شاوری نیز با یک دکمه فعال و غیر فعال می شود. این امکان نیز، علاوه بر مصرف بهینه آب، باعث جلوگیری از پاشش آب به اطراف سینک می گردد. قیمت شیر ظرفشویی شاوری بازه گسترده ای دارد که بر حسب وزن و مدل آن متفاوت است.

شاید بتوان گفت مناسب ترین شیرظرفشویی برای یک مادر شیر ظرفشویی شاوری است. شاور در زبان انگلیسی به معنای دوش است و شیر شاوری به اصطلاح یکی از انواع شیرآلات بهداشتی است که می توانید بخش آبریز آن را از علم ظرفشویی جدا کرده و به اندازه طول شیلنگ (حدود ۱ متر) به شعاع اطراف شیر دسترسی داشته باشید. با وجود این ویژگی می توانید از یک شیر ظرفشویی شلنگدار به راحتی برای استحمام نوزاد و یا فرزند خردسال خود در سینک ظرفشویی استفاده کنید تا تسلط بیشتری داشته باشید و از قابلیت پاشش بارانی نیز بهره ببرید.

 

شیر ظرفشویی فنری

یکی دیگر از انواع شیرظرفشویی که دستیار جذابی برای مادران به حساب می آید شیر ظرفشویی فنری یا فنردار نام دارد. بزرگترین مزیت شیر آشپزخانه فنردار ارتفاع بلند علم آن است که دور آن حالت فنری یا ارتجاعی دارد. این ارتفاع فضای فوق العاده مناسبی برای شستشوی فرزندان در سینک ظرفشویی فراهم می آورد و حالت بارانی شیرظرفشویی نیز کاملا مانند علم دوش حمام عمل می کند. علاوه بر این، خاصیت ارتجاعی نیز به علم قابلیت اندکی جا به جایی از مکان اولیه خود را می دهد که باعث افزایش دامنه دسترسی آن به نسبت شیرآلات ظرفشویی معمولی می شود.

کودک خندان مشغول آب بازی در زیر شیر ظرفشویی فنری

شیر دو منظوره

شیر ظرفشویی دو منظوره از پرفروش ترین انواع شیر ظرفشویی است و در مناطقی که کیفیت آب شرب پایین است و نیاز به شیر آب تصفیه وجود دارد بسیار کاربردی است. این نوع شیر آشپزخانه دارای دو خروجی آب است: خروجی آب شهری و آب تصفیه. زمانی که شیر آب شهری توسط کاربران باز می شود، آب لوله کشی وارد شیرظرفشویی می شود و بدون تصفیه شدن از خروجی آب شهری خارج می شود. زمانی که شیر آب تصفیه توسط کاربران باز می شود، آب ابتدا وارد دستگاه تصفیه آب و سپس شیرظرفشویی می شود و در نهایت از خروجی مربوط به آب آشامیدنی در اختیار مصرف کنندگان قرار می گیرد. در زمان خرید شیر ظرفشویی دوکاره، حتماً جدا بودن کامل مسیر و خروجی آب شهری از مسیر و خروجی آب تصفیه را در نظر داشته باشید. در غیر این صورت، آب تصفیه خالص نخواهد بود. قیمت شیر ظرفشویی دو منظوره به دلیل پیچیده تر بودن مکانیزم و فرایند تولید آن معمولاً بالاتر از سایر شیرآلات ظرفشویی است.

از آنجا که حساسیت بیشتری در مورد سلامت آب آشامیدنی مصرفی کودکان وجود دارد یک شیر دومنظوره کار شما مادران را ساده تر می کند. طبیعتاً آهک و املاح سنگین آب در تصفیه خانه از آب زدوده می شوند اما استفاده از دستگاه آب تصفیه خانگی آب با کیفیت تری در اختیار شما قرار می دهد. به کمک یه شیر ظرفشویی دومنظوره می توانید به راحتی به آب تصفیه شده دسترسی داشته باشید و حتی در شرایط ویژه از آن برای استحمام فرزند خود نیز استفاده کنید. از طرفی بدون نیاز به در نظر گرفتن فضا برای نصب یک شیر آب تصفیه جداگانه از دکوراسیون مینیمال و خلوت آشپزخانه خود لذت ببرید.

حمام کودک در سینک ظرفشویی

مجموعه شیر ظرفشویی و سینک طبیعتاً فضایی برای شستشوی ظرف و ظروف، میوه و سبزیجات و… به شمار می رود. غافل از اینکه با کمی تمیزکاری و ضدعفونی می تواند به حمام شخصی فرزند شما تبدیل شود. شما می توانید به راحتی نوزاد یا فرزند خردسال خود را به کمک یکی از انواع شیر ظرفشویی شاوری و یا شیر ظرفشویی فنری ، با امنیت کامل،‌ در سینک ظرفشویی حمام کنید. علاوه بر این، اگر تمایل دارید به راحتی آب تصفیه شده را در اختیار فرزند خود قرار دهید یک شیر ظرفشویی دو منظوره گزینه ایده آلی است. خلاصه اینکه، با برگزیدن یک شیر آشپزخانه مناسب در واقع یک دستیار کارآمد جهت رسیدگی بهتر به فرزند خود انتخاب کرده اید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *