کرم شقاق سینه

فیلـتر

نمایش دادن همه 2 نتیجه

کرم شقاق سینه، برای بهبود ترک‌های دردناکی که بر روی پوست نوک پستان و آرئول هستند و معمولا در دوران بارداری و شیردهی به وجود می‌آیند استفاده می‌شود. افرادی که شقاق سینه را تجربه می‌کنند باید با احتیاط با آن ها رفتار کنند؛ زیرا ممکن است این ناحیه عفونی شود و دردسرهای بسیاری ایجاد کند.

در برخی مواقع درمان‌های خانگی می‌‌توانند درد حاصل از این مشکل را تسکین دهند، اگرچه اکثرا برای درمان اصولی آن باید به پزشک مراجعه کرد.

کرم شقاق سینه، یکی از محصولات مراقبتی و بهداشتی است که بیشتر توسط مادران شیرده مورد استفاده قرار می‌گیرد. در اثر اشتباهات رایجی نظیر شیردهی اشتباه، شستن مکرر نوک پستان، پوزیشن غلط هنگام شیردهی و غیره، نوک سینه ترک خورده و زخم ایجاد می‌شود، که به این اتفاق شقاق سینه می‌گویند. بهتر است برای درمان و رفع شقاق سینه از کرم شقاق سینه استفاده شود.

خرید کرم شقاق سینه

به منظور خرید کرم شقاق سینه، باید به مراکز فروش لوازم آرایشی و بهداشتی معتبر مراجعه کرد. فروشگاه ماماسلامت مفتخر است که با داشتن انواع کرم‌های رفع شقاق سینه با کیفیت و مرغوب، نیاز شما را نسبت به این دسته از محصولات مراقبتی برآورده سازد.

بهترین کرم شقاق سینه

بهترین کرم شقاق سینه را می‌توان بر اساس فرمولاسیون ساخت، برند و همچنین عملکرد آن را روی سینه تشخیص داد. هر فردی متناسب با نوع مشکل و هدف مصرف خود می‌تواند بهترین کرم رفع شقاق را سفارش دهد.

سایت ماما سلامت با داشتن انواع کرم‌های رفع شقاق سینه نظیر پماد ترک سینه دوران شیردهی الوینا، کرم شقاق سینه هیدرودرم، کرم رفع شقاق سینه ژنوبایوتیک و غیره می‌تواند بهترین مدل از این نوع محصولات را در اختیار افراد قرار دهد.

چرا شقاق سینه ایجاد می‌شود؟

دلایل مختلفی می‌تواند باعث ایجاد ترک در این ناحیه حساس بدن شوند؛ اما مهم‌ترین آن‌ها، بزرگ شدن سینه در دوران بارداری و شیردهی است. طی این دوران بدن مادر به صورت ژنتیکی برای تغذیه نوزاد آماده می‌شود و این پر شدن سینه می‌تواند فشار زیادی بر پوست حساس این ناحیه از بدن وارد کند.

فشار حاصله، ترک‌هایی بر روی پوست ایجاد می‌کند که معمولا با درد و سوزش همراه است.

همچنین در روزهای اولیه تولد به دلیل ناآشنا بودن مادر نسبت به نحوه صحیح شیردهی، معمولا فشار زیادی برای مکیدن شیر توسط نوزاد بر نوک سینه اعمال می‌شود که این فشار نیز می‌تواند موجب تحریک سینه و پاره شدن پوست آن شود.

چه کسانی بیشتر دچار شقاق سینه می‌شوند؟

هر شخصی ممکن است در طول زندگی  با ترک‌هایی در نوک سینه خود مواجه شود احتمال بروز این مشکل در افرادی با شرایط زیر بیشتر است:

  • مادران باردار و شیرده:

نیز در صورتی که نوزاد نتواند به درستی سینه را در دهان بگیرد و فشار زیادی برای مکیدن شیر به آرئول وارد کند، مادر با شقاق سینه درگیر خواهد شد. همچنین این مشکل می‌تواند نشان دهنده عفونت قارچی معروف در دهان نوزاد و یا مرطوب ماندن بیش از اندازه نوک سینه باشد.

2) افرادی که بین لباس و بدن آن‌ها اصطکاک زیادی وجود دارد:

اصطکاک بیش از حد ممکن است نوک سینه را تحریک کند. به عنوان مثال، ورزشکارانی که مسافت‌های طولانی می‌دوند نیز احتمال دارد با مشکلی به نام شقاق سینه دونده، مواجه شوند. به دلیل تعریق زیاد و مالش بیش از اندازه لباس بر روی بدن ترک‌هایی در نواحی حساس مانند سینه ایجاد می‌شود.

کرم شقاق سینه در سایت ماما سلامت برای رفع این مشکل در ورزشکاران نیز مفید است.

3) افرادی که واکنش آلرژیک دارند:

شقاق سینه ممکن است به دلیل داشتن حساسیت نسبت به مواد مختلف نیز بروز کند. این آلرژن‌ها می توانند ترکیبات شیمیایی یا عطرهای موجود در محصولات زیر باشند:

  • عطر
  • نرم کننده پارچه
  • پودر لباس شویی
  • صابون یا ژل
  • شامپو یا نرم کننده
  • لوسیون یا مرطوب کننده

اگر پس از استفاده از این محصولات، احساس ناراحتی در پوست خود کردید، ممکن است به مواد شیمیایی یا عطرهای موجود در آن محصول حساس باشید.

 

اطلاعات بیشتر ...