آشنایی با پد ضد درد یا پد گرم کننده قاعدگی

پد گرم کننده قاعدگی تصویر پد و خانم با کیسه آب گرم

 

استفاده از پد گرم کننده قاعدگی، بهترین تسکین دهنده درد در طول دوران پریود می‌باشد. دردهای قاعدگی یا پریودی یکی از موضوعاتی است که خانم‌های بسیاری در دوران قاعدگی با آن روبرو هستند.

استفاده مدام از داروهای شیمیایی صدمات جبران ناپذیری را به بدن در طول زمان وارد می‌کند. استفاده از پد گرم کننده قاعدگی با ترکیبات ویژه و منحصر به فرد به صورت موضعی به بانوان کمک می‌کند تا مصرف داروهای شیمیایی را کاهش دهند.

استفاده از پد گرم کننده در دوران قاعدگی و عادت ماهانه مانند مسکن قوی عمل کرده و فوری درد را تسکین می‌دهد. برای خانم‌هایی که از دردهای شدید به هنگام پریود خود رنج می‌برند، توصیه می‌شود حتما نسبت به خرید پد گرم کننده قاعدگی اقدام نمایند و در روزهای اول قاعدگی از آن استفاده کنند.

 

 پد گرم کننده قاعدگی چیست؟

اگر درد قاعدگی دارید، احتمالا دنبال پد گرم کننده در دوران قاعدگی بوده‌اید. برای تسکین درد پریودی روش‌های بسیاری وجود دارد که یکی از آن‌ها استفاده از پد ضد درد و گرم کننده قاعدگی است. این پد نه تنها باعث احساس راحتی در شما می‌شود، بلکه درد قاعدگی را هم از بین می‌برد.

در دوران پریود افراد با دردهای مختلف و شدت متفاوت رو به رو می‌شوند. بعضی اوقات این دردها می‌تواند غیر قابل تحمل باشد و حتی فعالیت روزانه شما را مختل و مانع از حضور شما در اجتماع شود.

قطعا اولین راه حل برای برطرف کردن این دردها روی آوردن به مصرف بیش از حد داروهای مسکن به صورت خوراکی خواهد بود. بارها شنیده‌ایم استفاده بی رویه از این مسکن‌ها به صورت خوراکی موجب بروز عوارض در دستگاه گوارش، کلیه و همچنین اختلال در عملکرد پلاکت‌های خون می‌گردد.

ایده جدیدی که توانسته به افراد در کاهش دردهای قاعدگی کمک نماید و همچنین دارای کمترین میزان عوارض جانبی نیز باشد، استفاده از چسب‌ یا پد ‌ضد درد قاعدگی است که به دلیل ساختار کاملا گیاهی خود علاوه بر تسکین درد، عوارض را نیز به شدت در فرد کاهش می‌دهد.

 

پد ضددرد قاعدگی

خرید پد ضد درد قاعدگی از فروشگاه لوازم طبی ماماسلامت

 

پد ضد درد یا پد گرم کننده قاعدگی بدون مواد شیمیایی و نیاز تجویز پزشک قابل استفاده می‌باشد. این محصول با ایجاد گرمای فعال و نفوذ آن به عضلات باعث افزایش جریان خون در محل درد و تسکین آن می‌شود.

پد گرم کننده در دوران پریودی شامل مواد آهن، کربن فعال و آب است، هنگامی که این مواد با اکسیژن هوا تماس می‌گیرند، مواد تشکیل دهنده اکسید می‌شوند و گرما تولید می‌کنند.

 

 

پد ضد درد قاعدگی خانم با درد شدید پریودی

 

 پد گرم کننده قاعدگی چگونه باعث کاهش درد می‌شود؟

حتما می‌دانید که حرارت باعث کمتر شدن دردهای قاعدگی می‌شود. خیلی‌ها از کمپرس آب گرم یا بطری‌های آب داغ برای تسکین این دردها استفاده می‌کردند. اما امروزه به کمک پد گرم کننده در دوران قاعدگی می‌توان به درمان سریع دردهای این دوره کمک کرد.

وقتی در قسمت اندام تحتانی یا کمر از حرارت‌دهی استفاده می‌کنید، انقباضات رحمی رها می‌شوند که باعث کاهش درد می‌شوند. علاوه‌ بر این، یک مطالعه در سال ۲۰۱۸ نشان داد که افزایش جریان خون می‌تواند باعث کاهش درد شود.

پد گرم کننده قاعدگی باعث رفع انقباظ ماهیچه‌های شکم و کمر شده و با ایجاد گرمای 58 درجه ناشی از ترکیبات به کار رفته در آن باعث تسکین دردهای دوران قاعدگی می‌شود که مدت تاثیر آن 12 ساعت بوده و برای یک دوره کامل قاعدگی و منحصرا برای استفاده بانوان می‌باشد.

 

ویژگی‌های پد گرم کننده قاعدگی

-پد گرم کننده مناسب بانوان بوده و مخصوص دردهای پریودی طراحی شده است. این پد  مصرف غیر دارویی دارد و با نفوذ گرما به تسکین دردهای شدید ماهیچه‌ای در دوران پریود می‌شود.

-بهبود گردش خون در رگ‌ها و مجاری به کمک پد گرم کننده پریودی و در نتیجه تسکین دردهایی با عامل سرمایی و گرفتگی عضلانی در دوران قاعدگی را منجر می‌شود.

-پد ضد درد همچنین به بهبود پریودی‌های نامنظم کمک می‌کند و با حفاظت از تخمدان‌ها و رحم در سلامت بیشتر آن‌ها تاثیر دارد. به علاوه از پد گرم کننده قاعدگی می‌توان در زمان مراقبت‌های بعد از زایمان نیز بهره برد. برای اطلاعات بیشتر در این باره می‌توانید به مقاله چند نکته مهم برای تقویت تخمدان و بارداری سریع در وبلاگ ماماسلامت مراجعه نمایید.

-برای خرید پد گرم کننده قاعدگی نیاز به تجویز پزشک ندارید و با اثر بخشی 12 ساعت گرمای موضعی و مداوم مناسب درد قاعدگی می‌باشد.

 

پد ضد درد قاعدگی درد شدید زیر شکم

 

روش استفاده از پد گرم کننده قاعدگی

ابتدا لایه رویی پد را برداشته و آن را روی لباس زیر خود نصب کنید به طوری که پد از روی لباس بر روی محل درد قرار گیرد. باید توجه داشته باشید که ابدا پد گرم کننده را مستقیما روی پوست بدن قرار ندهید.

بعد از برداشتن روکش پد، آن را حدود 2 سانتی متر پائین ناف (روی پوست بدن) یا حتی روی لباس زیر بچسبانید و اگر برای کاهش درد کمر استفاده می‌کنید بهتر است به همین فاصله آن را به کمر بچسبانید.

توجه داشته باشید که هر دوره مصرف شامل 3-2 روز قبل از شروع قاعدگی و روزانه به مدت 8 الی 12 ساعت محسوب می‌شود. توصیه می‌شود برای دردهای قاعدگی شدید و پریودی های ابتدایی 4-3 روز قبل از شروع قاعدگی (پریود) استفاده شود، همچنین استفاده از پد گرم کننده قاعدگی در روزهای ابتدایی دوره بلامانع می‌باشد.

 

موارد منع مصرف پد گرم کننده قاعدگی

استفاده از پد گرم کننده  برای افراد مبتلا به بیماری دیابت و همچنین بانوان باردار توصیه نمی‌گردد. این پد را دور از دسترس کودکان قرار داده و برای آن‌ها استفاده ننمایید. همچنین از قرار دادن پد بر روی محل زخم و آسیب دیده نیز خودداری نمایید.

 

پد گرم کننده قاعدگی روش استفاده از پد قاعدگی

 

انواع پد گرم کننده قاعدگی

انواع پد ضد درد و گرم کننده قاعدگی که در بازار موجود است، عبارتند از:

  • بی‌سیم
  • برقی
  • چسب‌دار
  • قابل استفاده در مایکروویو

همه این محصولات دارای استاندارد هستند و از کیفیت بالایی برخوردار می‌باشند.

 

 پد ضد درد برقی

این نوع پد گرم کننده قاعدگی از نوع برقی است که بهترین گزینه برای مداخله با دردهای پریودی است. این پد به خاطر داشتن ویبره به تسکین عضلات کمک می‌کند.

 

پد گرم کننده بی سیم

این پد گرم کننده قاعدگی از نوع بی‌سیم است و قابل شارژ با باتری لیتیوم است که می‌تواند تا چهار ساعت کار کند. همچنین می‌تواند خیلی سریع حرارت را به بدن‌تان منتقل کند (در عرض سی ثانیه). افرادی که از این پد راضی هستند اعلام کرده‌اند که این پد نیازی به برق ندارد و حتی هنگام پیاده‌روی نیز می‌توان از آن استفاده کرد. این پد برای کسانی که وقت کافی برای استراحت ندارند گزینه خوبی است.

 

خرید کاپ قاعدگی با قیمت مناسب و کیفیت بالا در فروشگاه ماماسلامت

 

کیسه آب گرم

اگر با خود می‌گویید که این راهکار قدیمی شده است اشتباه می‌کنید! کیسه آب گرم  همچنان روش صحیحی برای حفظ حرارت در قسمت اندام تحتانی یا کمر است. بسیاری از کسانی که از این نوع کیسه آب گرم استفاده کرده‌اند گفته‌اند که وقتی این کیسه آب گرم را برای اولین بار باز می‌کنند بوی ماده شیمایی می‌آید. اگر به بو حساس هستید، بهتر است قبل از استفاده از آن برای مدتی در هوای آزاد بگذارید تا بو از بین برود.

 پد گرم کننده قاعدگی چسب دار

این نوع از پد گرم کننده در دوران پریودی همراه با چسب است و باعث تسکین دردهای پریودی می‌شود. می‌توانید این پدها را روی لباس‌هایتان بزنید. این پدها خیلی دوست‌داشتنی و پر طرفدار هستند.

 

پد قابل استفاده در مایکروویو

این پدها قابل استفاده در مایکروویو هستند و می‌توانند هم بدن را سرد کنند و هم گرم کنند. این پدها برای تسکین دردهای پریودی ساخته شده اند. طراحی آن بسیار زیبا است و حرارت را به ‌راحتی حفظ می‌کند.

 

پد ضد درد قاعدگی کیسه آب گرم و درد شدید شکم

 

پد گرم کننده قاعدگی، ابزار قدرتمندی برای تسکین درد عضلانی در قاعدگی محسوب می‌شود، اما باید از ایمن بودن آن مطمئن شوید. می‌توانید این پد را بر روی شکم یا کمرتان ببنید، اما باید مطمئن شوید که عامل حرارت به‌ طور مستقیم با پوست‌تان تماس نداشته باشد.

سعی کنید بیشتر از ۱۵ دقیقه از این پدها استفاده نکنید. علاوه‌ بر همه این‌ها، اگر از پد گرم کننده برقی استفاده می‌کنید، مطمئن شوید که در حین استفاده خوابتان نگیرد.

متاسفانه استفاده بیش از حد از این پدها باعث بدتر شدن درد پریودی می‌شود. سعی کنید تعادل بدنتان را حفظ کنید. اگر حرارت پد کم است می‌توانید مدت زمان بیشتری از آن استفاده کنید.

 

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *